Nebezpečné je věřit i nevěřit

Bílá paní

3.kapitolka k BP

Ták a je tu další kapitolka...a to, co je kurzívou, tak si říká pouze v duchu ju?

Ten den se ještě konala porada a samozřejmě se probírala, jak Sirius říkal, ta ženská,co tak divně mluví. Všichni se museli smát nad tím, jak hrozně nadával na to, jak mluvila. Jim to sice přišlo divné, ale když tak chce mluvit, tak jí to přeci nebudou brát že?

„Takže, co jsme se dozvěděli o naší známé, neznámé?“zeptal se Brumbál, který se této záchranné akce neúčastnil.

„Mluví divně“ ozval se hnedka Tichošlápek, čímž vyvolal salvu smíchu. Když viděli nechápaví výraz v Brumbálově tváři, tak mu to vysvětlili.

„Má bílého sokola.“ „Porazila smrtijedy pomocí zrcadla“ „Až nastane správná doma, tak se znova setkáme“ „Mluví divně“/ Sirius, kdo jiný taky že?/ „Věděla naše jména“ řvali jeden přes druhého. Jelikož ale mluvili skoro nastejno, tak dal nakonec slovo Remusovi, který mu převyprávěl vše, co se odehrálo. Jakmile vyslyšel celý příběh, tak nasadil zadumaný výraz, se kterým ukončil poradu a vydal se do Bradavic, kde bude moci v klidu rozjímat.

 

……………..

 

Ležela na posteli v jednom zapadlém hotelu, ve kterém se schovala. Byl to ideální hotel. Nikdo se neptá, kdo jste a nikomu se neříká, že tu někdo koho by mohli hledat se zde nachází. Stačí mít jenom peníze a ty ona měla. Ležela a koukala se na obrázek, na který se koukala. Další indicie. Už nad tím přemýšlela tak dlouho, ale stále nemohla přijít na to, co to má znamenat.

To bude určitě něco naprosto primitivního a já nad tím přemýšlím už pět dní. Asi jsem už přepracována, nebo já nevím. Co by to tak mohlo znamenat? Proč ta ženská musela dávat různé indicie a nemohla mi jednoduše napsat dopis, ve kterém by mi to napsala? Sakra! To mi tu musela nechat obrázek nějakých stupidních slunečnic? Ježíši, tahle indicie mi dává po dlouhé době zase zabrat. Půjdu si zdřímnout, protože jak se říká, tak ráno moudřejší večera.

S tím odložila obrázek, který do této doby třímala v ruce a zhasla světlo. Chvilku nato na ni dolehl spánek.

Jakmile jí ráno osvítily první sluneční paprsky, tak se protáhla jako kočka a vstala z postele. Jako jedna z mála dívek se nemusela namáhat, co si má vzít na sebe, protože neměla na výběr. Sebou měla pouze to, co měla na sobě a k tomu ještě bílou kabelku, ve které měla hůlku, kterou moc nepoužívala, pak taky velký obnos peněz, fotky, které se nafotily během jejího života a také nesměly chybět indicie. Šminky sebou nenosila, protože stejně nikomu neukazovala svou tvář a navíc už takhle byla krásná. Teda tvrdili to o ní všichni. Kamarádi i její  adoptivní rodiče.

Když byla s ranní hygienou hotova, tak si skočila do města pro něco k zakousnutí a poté se vrátila na pokoj, kde si zase vzala do ruky onen obrázek a sedla si s ním na okno. V tom k ní však přiletěl její sokol, kterého pojmenovala Snížek. Věděla, že to není originální pro sokola sněžného, ale dokonale k němu padlo. Snížek si jí sedl na nohu a ona ho začala hladit po jeho sněhově bílém peří.

Ach, jak se k sobě perfektně hodíme. Oba nosíme bílou. No,já ji vlastně nosím jenom posledních pár let, ale to je jedno. Co bych si tak bez tebe počala. Jsi můj jediný opravdový kamarád, který mě nenechá nikdy ve štychu.

Takhle tam spolu seděli asi hodinu, když jí to nakonec došlo. Já jsem tak blbá. Blbá! Ještě, že jsem si vzpomněla na ty nudné hodiny o umění. Teda, kolik člověku dá práce si uvědomit, že tohle je obraz známého holandského malíře Vincenta van Gogha. No jo, ale kde ten obraz vlastně je? Moment! Vždyť ten obraz je v Národní galerii v Londýně. Snad ta ženská nedala další indicii poblíž toho obrazu?! To se mám jako vloupat do muzea, ve kterém je něco kolem dvou tisíc obrazů v ceně několika miliónů?! Když nad tím tak přemýšlím, tak asi jo. No nic, bude to chtít velkou přípravu. Musím se nejdříve kouknout do hlavy nějakému strážnému, abych věděla, kde se nachází kamery a případně je potom okouzlit.

Zjistila si, zaměstnance galerie, ale zaměřila se na ochranku. Jednoho z nich si vybrala a  namířila si to k němu domů, kde si zjistila to, co potřebovala.

 


Poslední komentáře
17.10.2007 10:36:22: pěkný
16.10.2007 21:52:56: jen tak dál! skvělé a krásné mnn originální:-)
12.10.2007 21:37:47: bezvadný, ale to snad ani nemusím psát..=D moc se mi líbilo to Siriusovo: "mluví divně"..To si dokáž...
12.10.2007 20:47:36: hezká kapča, prosím písni co nejdříve další smiley nebo třeba i k OSN, je to totiž moje nejoblíbenější...