Nebezpečné je věřit i nevěřit

Bílá paní

5. kapitola- "I ty Albusi?"

Seděla na posteli a četla si již poněkolikáté dopis určený pro ni.

 

Drahá holčičko,

     Asi by jsi ráda věděla, proč jsi nevyrůstala u svých rodičů a proč všechna ta opatření že?

Ta opatření byla kvůli tvé bezpečnosti. Nebylo by dobré, kdyby se lidi dozvěděli, že si na živu. Asi bych ti taky měla říci, kdo jsem. Jsem tvoje kmotra Alisha. Kdybych nevěděla, jak byli vychováváni tví bratři a jaké měli tvé rodiče s tebou plány, tak bych tě u nich nechala vyrůstat. Jelikož jsi byla má kmotřenka, tak jsem nechtěla, abys měla tak strašný život, který pro tebe naplánovali. Proto jsem tě odnesla do Kanady, kde jsem tě dala do sirotčince a zanechala tam pro tebe i tvou první indicii. Nyní jsi už velká holka a máš plné právo vědět, kdo je tvá rodina. Patří do rodu Blackových a tvé pravé jméno je Sandra Jane Blacková. Nevím, jaké je tvé jméno a ani nevím, jak vypadáš, ale určitě jsi nejhezčí holka, která si získá srdce každého muže. Doufám, že mi někdy odpustíš. Bylo to pro tvé dobro.

 

 

                                                                       Tvá kmotra Alisha

 

PS: Datum narození je pravdiví a máš dva starší bratry Siriuse a Reguluse.

 

Prý pro mé dobro. Kdyby tak věděla, jaký jsem měla život. Jak říkala má vychovatelka, tak nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem. Takže já mám bratry. To je jediná kladná stránka, vždycky jsem toužila mít sourozence. A teďko mám hned dva. Ale moment. S jedním jsem se přece setkala. S tím Siriusem. Jo jasně, to je ten, kterému vadilo, jak mluvím. Vlastně to byl první člověk, který mi řekl, že nemluvím normálně. Dělá, jako by se mi to líbilo. Pche, to tak. Kdybych věděla jak, tak se toho zbavím.

Moment, někdo o mě mluví. Sakra, jak já nenávidím, když se o mě mluví za mými zády. Co takhle se jít tam podívat? Třeba mě dneska čeká ještě nějaké vzrůšo.

 

 

*********************

 

Dnes se konala porada, kde měli být všichni přítomní. Tato porada se konala většinou jednou za tři měsíce. Shrnovala se tu všechno, co vědí a taky to, co stále nezjistili. Například kdo je Bílá paní. Toto je sice záležitost dost dlouhá, ale naši fénixové na to ještě nepřišli. A ani nepřišli na to, který kouzelník se vloupal do národní galerie. No jo no, holt jim to asi myslí poslední dobou. Hošánci nám stárnou.

„Stále nic o Bílé paní nevíte?“ zeptal se unaveným hlasem Brumbál. Byl to dlouhý den. Porozhlédnul se po místnosti a tak viděl jak členové kroutí hlavou, že ne. S nadějí se kouknul na Lily, ale i ta mu oznámila, že nic neví. To ale už Brumbála dost naštvalo. „Sakra!! Mi tady nechtějte namluvit, že nedokáže najít jednu osobu, která chodí zásadně v bílém. To je to tak těžké o ní něco zjistit? NO TAK JE??!!“ řval z celých plic Brumbál na vyděšený řád. Nikdo ještě nikdy neviděl křičet Brumbála. Jediná zaražená nebyla Minerva, která ho znala již pěknou řádku let. Věděla, že Albuse nedokáže naštvat jen tak někdo. Co ho zná, tak se to podařilo jenom dvěma lidem. Abertofovi- jeho bratrovi a pak také ještě Samuel-jeho bývalý kamarád.

„Mluvil někdo o mě tu, nebo zdálo se mi to?“ ozvalo se s tmavého kouta, kde se právě objevila bílá záře. Členové se za hlasem otočili a uviděli tam stát Bílou paní. Nikdo však neodpověděl, protože byli stále šokováni z předchozího výbuchu jejich velitele.

„Ano já. Jsem….“ Nenechala ho domluvit.

„Albus Brumbál jméno, jež každý kouzelník znáti má“

„Smím se zeptat, jaké je vaše jméno?“

„Spoustu jmen během svého života získala jsem“

„A mohla by jste mi je říci?“ ptal se opatrně Brumbál, protože nechtěl, aby zmizela.

„Všechna jména říci nesmím, avšak některá se dneska dozvíš“ odpověděla mu. Kouknula se kolem a spatřila několik osob, které viděla při jejich prvním setkání.Dokonce spatřila i svého bratra, který dělal co mohl, aby nevybuchnul, jak mu vadilo, jak mluví.

„To nevadí mi. Stačí říci tolik, kolik chcete vy“ odpověděl jí Brumbál.

„I TY ALBUSI?!“ vyjekl Sirius, pro kterého to byla poslední kapka. Usmála se.

„Katie Millerová jméno v sirotčiny dané, Stevensonová jméno adopcí získané a nakonec Blackwellová sňatkem proti vůli mé získané“ dořekla a zavřela oči. Pak se kouknula a uviděla zaražené výrazy. Zmateně se na ně kouknula. Než se však stačil na něco zeptat, tak se ozvalo pískání alarmu. Všimla si, jak se členové kouknuli na mapu, která visela na stěně. Uviděla, jak červeně bliká vesnice poblíž Londýna. Kouknula se na její název a přemístila se jinam. Fénixové na nic nečekali a přemístili se hned za ní.

Žádné komentáře