Nebezpečné je věřit i nevěřit

Harry Potter a dědic tří

6.kapitola

Tak a je tu další kapitolka. Chtěla bych vám říct, že tam budou odlišnosti od knížek, tak to tak moc neberte- viz. ochranné kouzlo. Také odteďka, když budu psát hůlka, tak budu myslet tu novou od Ollivandera.


 

...ti ho dát k tvým šestnáctým narozeninám, ale už to nestihl. Asi si říkáš, proč si to nevěděl. Loňský prázdniny si sem nechtěl jít, tak tenhle pokoj ber jako opožděný dárek k šestnáctinám. Víš co, jdi dovnitř a já ti skočím pro věci." Po jeho odchodu Harry šáhl na kliku a otevřel dveře. Místnost, ve které se ocitl byla přenádherná. Celý pokoj byl vymalován světle oranžovou barvou. Byla tam velká postel s nebesy z mahagonového dřeva. Z téhož dřeva byl i stůl,skříně i poličky. Vedle jedné skříně bylo zrcadlo. V rohu se nacházela dvě červená křesla s malým stolkem. Poté si ještě všimnul, že tam jsou ještě jedny dveře. Otevřel je a ocitl se v koupelně. O takovémhle pokoji i koupelně bych si mohl u Dursleyových nechat jenom zdát. Jakmile se vrátil do pokoje, tak záhlédl Rema v jednom křesle.
„ Tak jak se ti líbí tvůj pokoj?"

„ To se nedá popsat. Je úžasný, přenáherný prostě... Já nevím."

„ Jak sis určitě všimnul, tak to tady hodně připomíná nebelvírskou místnost viď?"

„ Nad tím sem ani nepřemýšlel." Došel ke svému kufru a začal vybalovat. Moony si všimnul, že má Harry nějaké nové oblečení- všechno v černém. Tušil, proč si vybral zrovna tuhle barvu, ale raději nic neříkal. Vyndal si i nějaké knihy, které dal do poliček ve skříni. Pak si ale Remus všimnul fotky,kterou právě Harry vyndal z kufru a tak se šel na ni blíže podívat.

„Tuhle fotku jsem ještě nikdy neviděl. Odkud ji máš?"

„Dal mi ji Hagrid spolu s dalšíma na konci pvního ročníku."

„ Spolu s dalšíma?"divil se vlkodlak.

„ Jo, mám ještě pár dalších." Došel ke svému kufru a vyndal z něj album, které mu podal. Ten si ho vzal s roztřesenýma rukama a začal si jej prohlížet. V obličeji měl smutný výraz.

„ Je hrozné, že já jsem s nima strávil tolik času a..."

„...a ty tak málo" dořekl za něj. Ten se na chlapce udiveně podíval.

„ Jak si věděl, co chci říct?"

„ No, něco podobného mi řekl Sirius potom, co jsme ho zachránili. Asi jste si to nikdy neuvědomovali, ale čím víc jsem vás poznal, tím více jsem si všímal, jak jste se doplňovali a někdy nezávisle na sebe měli i stejné komentáře."

„ Školní léta, však to znáš."

„ Možná."

„Tak já půjdu. Dnes je úplňek a ještě si musím něco zařídit, takže se uvidíme asi až za tři dny."

„ Dobře, tak ahoj."

Za dobu, co byl Remus pryč Harry přečetl asi dvacet knížek z knihovny rodiny Blacků. Pak si tam všimnul jedné s titulem *Staré kouzelnické rody*.

Možná tam bude rod Potterů. Všichni mi přece říkali, že to byl čistokrevný starý rod. Začal listovat, až narazil na rod Godrika Nebelvíra. Začal si jej prohlížet od začátku. Zjistil, že si Godrik vzal Helgu z Mrzimoru a měli spolu syna. Pro jeho ochranu mu změnili jeho přijímení. Čím víc se dostával dál, tak se dozvěděl,že...To není možný. „Takže Bumbál byl potomek dvou ze zakladatelů školy a je, teda byl ženatý s McGonagallovou"vydechl překvapeně. Pokračoval dál. To, na co narazil potom mu vyrazilo dech. Brumbál byl praděda jeho otce, tím pádem je jeho pra-praděda.

„ Já mám ještě prababičku. Nejsem sám. Ale proč mi nic neřekli? Moment. To znamená, že i já jsem potomek dvou ze zakladatelů školy." Pak zahlédl jméno Lily Evansová Potterová ( Snapeová).„ Tak tohle je už na mě dneska moc. Snapeová?? Tak to ještě musím hledat jeho rod?" Hledal až našel. Jedna žena si kdysi dávno vzala nějakého Snapea. Ta žena byla potomkem Roweny z Havraspáru a co víc- byla předkem jeho mámy Lily.

„Tak si to shrneme. Brumbál byl můj praděda.- Jo a nezapomeň, že McGonagallová je tvá babča,- To taky. Jsem dědic Godrika Nebelvíra a Helgy z Mrzimoru.- A nezapomínej, že i Roweny z Havraspáru.- Proč mi to nikdo neřekl?- Jo. Holt máš smůlu.- Sklapni.- Už mlčím."

Vzal knihu a vrátil ji na původní místo. Od doby, co se to dozvěděl se s nikým nebavil. Pouze si četl různé knížky. Všichni se o něj báli. Nevěděli, co s ním je. Neustále přemýšlel nad tím, co zjistil. O tom, jak se má chovat ke své babičce. Nevěděl nic.

Zíta mám narozeniny" vzpomněl si a šel si lehnout.

 

Objevil se na louce, kde stál muž v černém a před ním stáli tři smrtijedi. Na zemi ležel svázaný mlaý muž s ryšavými vlasy. Na sobě měl červený svetr, na kterém bylo vypleteno písmeno C . Poznal ho. Byl to Charlie Weasley, který pracuje v Rumunsku s draky.

„Belatrix, nechám ti to potěšení vyzkoušet si naši mučící kletbu na jednom z těch, co se paktují s mudly!"řekl syčivým hlasem muž. Byl to Lord Volemort.

„Děkuji můj pane." Vytáhla hůlku a namířila ji na osobu ležící na zemi. Crucio,crucio,crucio,..

Áááááááááá....

*****

Slyšíte to? To je Harry" řekl Lupin a vyletěl z kuchyně a za ním i ostatní, co se v domě nacházeli. Doběhli do pokoje a uviděli Harryho, jak křičí a zmítá se v křečích. Rem k němu okamžitě přispěchal.

„ Chlapče, tohle mi nedělej."

„ Co se to s ním děje?" zeptala se Tonksová.

„ Nevím. Skoč pro Minervu a Poppy. Honem."

***

Slyšel křičícího Charlieho, ale z dálky se ozýval známý hlas,který ho žádal, aby se vzbudil.Instinktivně se zamyslel nato, aby se vzbudil. Když otevřel oči uviděl Rema, který si trochu oddychl.

„ Harry, co se stalo."

„ Belatrix...crucio...Charlie....Weasley." Dalo mu značnou práci říct jednu postou větu a pak se znovu ponořil do toho snu, vidiny nebo co to bylo.

„Harry" dožadoval se Rem. „ To nemá cenu. Moody, víš co máš dělat. Sežeň lidi z řádu a vyhledejte Charlieho. Molly a Arturovi nic neříkejte. Mag dojdi pro mísu se studenou vodou a nějaký hadr." Všichni odešli splnit své úkoly. Zachvilku se vrátila Meg se vším, oč ji požádal. Navlhčený hadr položil Harrymu na čelo a chvilkama mu otíral pot.

„Proboha, co se mu stalo!"vykřikla Poppy. Přiběhla k němu. Otočila se k Minervě. „ Jsou to příznaky mučící kletby, ale nevím, jak ji může prožívat. Musím se vrátit do Bradavic pro příslušné léky."

„ Remusi, co se tady stalo?"

„ To nevím, pře chvilkou jsme ho slyšeli křičet na celý dům. Pak se nachvilku vzbudil a řekl: Belatrix crucio Charlie Weasley. Poslal jsem to prověřit Moodyho a zakázal jsem jim to říkat jeho rodičům."

„ Udělal si dobře. Radši je nebudeme budit, když to není ani potvrzené."

Pak se přiřítila madam Pomfreyová s různými lektvary v náručí.

***

Harry stále křičel a zmítal se v křečích, ale jakoby do něj někdo vlil energii a to samé bylo znát i na Charliem. Právě se tam přemístilo pět lidí a začalo se smrtijedy bojovat. Voldemort tam však už dávno nebyl. Jeho přívrženci udělali to samé. Moody s Tonksovou přiběhli k Charliemu a přemístili se s ním. V ten samý okamžik Harry otevřel oči.Všichni se lekli.

„ Přivedli ho sem" řekl a opět usnul.

„ Co to mělo znamenat Minervo?" obávala se zdravotnice. Než však stačila odpovědět, tak do pokoje vlítla Tonksová. „Přivedli jsme ho". Všichni se po sobě vylekaně podívali, ale to už zdravotnice běžela do vedlejšího pokoje,kde ležel její další pacient.

Poslední komentáře
24.10.2019 22:09:54: napínavé, ale strašně krátké kapitoly. Každá dramatičnost potřebuje čas, abychom to jako čtenáři moh...