Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

1.kapitola

Takže tady je první kapitola...chtěla bych znát názor na tuto povídky. Hlavně kritizujte a pište co se vám tam nelíbí nebo tak podobně. A pro ty co to neví, tak komenty prosím do návštěvní knihy..Vaše Blackes

 

Ahojky  jmenuji se Cathleen Potterová, ale doma mi všichni říkají Cath. Dnes nastal pro mě den „D“. Je mi totiž už jedenáct let a to znamená, že nastupuji letos do prvního ročníku v Bradavicích. Kdybych se měla popsat, tak to nazvu jedním slovem ošklivka a to doslova.

Mám černé vlasy, které jsou vlnité a ofinu. K tomu brýle jak popelníky, rovnátka a postava je naprosto úděsná. Takže jak jsem říkala jedním slovem ošklivka. Vím, že to se svým zjevem nebudu mít lehké, ale mám tam o rok staršího bráchu Jamese, který mě bude chránit. Jsem si jistá stejně jako celá moje rodinka, že skončím stejně tak jako on v Nebelvíru. Letos o prázdninách jsem se seznámila s Poberty-tak si totiž parta mého bráchy říká. Je v ní Remus Lupin-kluk, který je chytrý a příliš hodný nato, aby k nim patřil. Pak Peter Petigrew- malý skrček, který se k nim vlastně připletl a je to jejich takový ocas a nakonec teda kromě bráchy tam patří Sirius Black. Je nádherný a pohledný. Prý po něm jede celá ročník a mě je úplně ukradenej. S mým bráchou jsou jako bratři. Teď se všema čtyřma sedím v kupé a jedu do Bradavic. Už se tak moc těším.

Ježíš už jsme tady a tak vyletím ven z kupé takovou rychlostí jakou by od koule jako já nikdo nečekal. Už jsem u loděk, které nás převezou přes  jezero. Pojedeme prý s učitelem péče o kouzelné tvory, který se jmenuje Cook. Podle kluků je dobrej, protože jim u něj všechno projde.

V hradě nás přivítala no jak se to vezme. Prostě nám řekla, že se jmenuje McGonagallová a že je ředitelkou Nebelvíru atd. Po vstupu do síně mě jako všechny uchvátil pohled na začarovaný strop. Po úvodním přivítání ředitelem rozvinula McGonagallová seznam žáků a začala číst jména.

Regulus Black zavolala a já si hned dokázala představit jak se zatvářil Sirius. Chtě nechtě jsem se nad představou jeho výrazu musela usmát. Pak klobouk vykřikl ZMIJOZEL, což mě a asi ani nikoho nepřekvapilo.

„Alexandr Deep“…..Mrzimor

 „Thomas Jerrard“…Havraspáru

„Bridget Johnsonová“..Nebelvír

„Rip Morris“….Mrzimor

„Amanda Montgomeryová“..Nebelvír

„Cathleen Potterová“ to se konečně ozvalo moje jméno. Tak jsem si plná jistoty sedla na stoličku a nechala si dát na hlavu moudrý klobouk.

„Á další z klanu Potterových. Oba víme, kam bys měla jít že?Ale tam tě nepošlu. Ty musíš jít jinam. Ještě si o tom spolu pokecáme ale teď tě musím zařadit.ZMIJOZEL

Tohle osudné slovo vyvolalo ve Velké síni naprosté ticho. A u mě to způsobilo, že se mi v očích objevily slzy. Tak jsem se raději postavila a vydala sem se tam, kam jsem nechtěla. Ke zmijozelskému stolu. Jamesovi jsem se raději ani nepodívala do očí. Hned jak jsem se posadila, tak jsem se ponořila do svých myšlenek a zařazování jsem už ani nevnímala. Jako z dálky jsem zaslechla prváci ke mně a tak jsem se spolu s mými novými spolužáky vydala na kolej. V tom jsem ale zahlédla mého brášku, který ani nevnímal Sirius, což byl zázrak. Už jsem to nemohla vydržet a tak jsem se snažila co nejrychleji dostat odtamtud pryč.

Jakmile jsem vešla do naší společenské místnosti, tak jsem uslyšela mrazivý hlas.

„Hle. Koukněte se na ten paradox. Black by měl chodit do Zmijozelu, ale chodí do Nebelvíru a s touhle šeredou to je zase naopak.“Poté jsem se koukla na toho, jemuž ten hlas patřil. Poznala jsem ho pole popisu kluků. Ano hádáte správně nebyl to totiž nikdo jiný než Severus Snape. Než jsem však stačila něco nato říct, tak tam vstoupil Křiklan a požádal mě, abych jej následovala.

 

 

                                          ***********

„Notak Jamesi vzchop se už“ snažil se Sirius nějak navrátit jeho kamaráda do reality. On však stále vypadal jako kdyby viděl satana.

„Ale heleďme se. Potter je nějak zticha“ozvalo se za nima.

„Luciusi to bude tím, že je u nás ta jeho ošklivá ségra.“

„Máš pravdu Bello. To bude asi tím“zašklebil se Malfoy.

„Už se na ni hrozně moc těším“zašklebila se tentokrát Bella.

To už se ale aspoň trochu James vzpamatoval a popadl Bellatrix za ruku. „Opovaž se jí nějak ublížit a poznáš co znamená si se mnou zahrávat“ zavrčel na ni James a vydal se na kolej.

James si to rovnou zamířil do jejich pokoje, kde se svalil do postele. Chvilku nato tam zaním vešli ostatní.

„Co ti je?“zeptal se jej Remus.

„Zklamal jsem“opověděl mu,čímž totálně Rema a Síria překvapil, protože Petr je neposlouchal.

„Jak to myslíš?“

„Celá generace Potterů chodí do Nebelvíru. Náš rod má jistou tradici. Rodiče vychovávají své prvorozené dítě tak, aby šel správnou cestou, což znamená, že nesmí do Zmijozelu. A prvorozené dítě se stará zase o své mladší sourozence. A jak vidíš, tak jsem zklamal celou rodinu. A teď to musím napsat domů.“

 

Mami a tati,

   jako váš prvorozený vám musím napsat, že jsem ve svém úkolu zklamal. Nedokázal jsem Cath vést správným směrem. Byla totiž zařazena do Zmijozelu. Nechápu to. Doma vypadala jako pravá Nebelvířanka asi se umí hodně přetvařovat nebo já nevím.

 

Váš snad ještě syn James

Poslední komentáře
27.08.2007 17:59:58: skvélé!!! Je mi jí líto a Jamese vlastně taky...ale jsem zvědavá co chtěl křiklouš a tak spěchám na ...
04.03.2007 18:21:05: .smiley${1}smiley${1}
30.12.2006 19:50:29: Ó! Vypadá to velmi pěkně!! smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
30.12.2006 19:41:45: Novu kapitolku please....:)Je to zaujimave Ak budeš mať čas tak sa prosim ťa kukni na moj blog:www....