Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

16.k-OSN

Omlouvám se, že jsem nepřidala už včera, ale vypadával mi internet, takže opožděně Veselé Vánoce..doufám, že jste si je užili...přidávám další kapču, není nijak zvlášť dlouhá, ale aspoň něco ne?

O dva roky a několik měsíců později

 

Jak jsem řekla, tak se stalo. Od toho dne se ze mě stala opravdová královna všemi milovaná. Dokonce jsem si získala i ty, kteří mnou opovrhovali. S Fanë jsme se dohodli, že si můžu nosit co chci, ale na oficiální schůze musím být oblečena jako královna. Co mi ukázala Fanë jezírko vidění, tak jsem se tam chodila dívat na Jamese. Jednou jsem takhle viděla schůzi nějakých lidí, které jsem povětšinou neznala. Také jsem zahlédla i střetnutí Jamese jako bystrozora se smrtijedy. Nerada to přiznávám, ale dostaly slušnou nakládačku. Ale jestli je ministrem Popletal, tak mě to ani nepřekvapuje.

Všechny dny tady jsem si užívala jako nikdy. Občas se našel nějaký elf, který mě vyzval na souboj o post nejlepšího bojovníka s mečem. Všechny odvážlivce jsem porazila. Pomáhá mi to, že jednou se znovu setkám s Jamesem. Teď však ještě více. Fanë mi řekla, že brzo skončí můj výcvik. Konečně.

Jenom jednoho dnu v nějakých měsících jsem se obávala. Byly to dny, kdy má být započat výcvik mladých elfů. Když dovrší patnácti let, tak se musí dostavit na „přijímání.¨“ To je ten den, kdy si ho vybere jeho zvířecí kamarád. Za ty čtyry roky, co jsem zde se to týkalo třiceti lidí. Získali své přátelé, bohužel třinácti se to netýkalo. To pro mě znamenalo jediné. Jako královna jsem je musela vypovědět z Izmérii do lesa, kterému se říkalo Les vyděděnců. Nebylo to však trvalé. Po deseti letech mohou zažádat o obnovení přijímání. Co jsem slyšela, tak v celé historii o to zažádalo dvacet sedm lidí z pětiset padesáti osmi. To se mi zdá málo, ale nic s tím nemůžu udělat. Z vypovězenců se stanou Temní elfové. Ještě jsem se s žádným nesetkala. Naštěstí. Jak už jsem řekla, tak se těchto dnů bojím a po jejich skončení vzpomínám.

„Cath?“ oslovila mě Fanë. „Hledala jsem tě.“

„Vzpomínala jsem. Jako vždycky v tento den“ podívala jsem se na ni. „Proč jsi mě sháněla?“

„Za dva dny skončí tvůj výcvik“ šťastně jsem se na ni usmála a objala ji. „No to je radosti. To se ti u nás nelíbí?“

„Líbí, ale…“ nenechala mě domluvit.

„Ale chybí ti rodina.“

„Ano. Takže za dva dny je všechny spatřím.“

„Ne, až za týden. Musí se ti ušít nové šaty. Neodmlouvej“ zarazila mě, když viděla, že se nadechuji k protestu. „Tvůj výcvik je ukončen o několik měsíců dříve. S radou jsme jej ukončili teď, protože temní elfové porušili zákon, který byl vydán tvou předkyní. Opustili les a spojili se s Pánem zla. Tvým úkolem je donutit je vrátit se zpět do lesa nebo je svrhnout do pekel“ řekla mi. Tak teď už to chápu. Moment, ale to znamená, že Vánoce budu strávit s Jamesem a jeho rodinou, Remem a Bridget a dalšíma. Usmála jsem se.

„Já budu na Vánoce doma.“

„Ano. Ale nesmíš jim hned prozradit, kdo jsi. Musí se k tomu dopídit sami. Tvář jim můžeš ukázat.“ Mlčela jsem. Neměla jsem co říci, protože takhle jsem si to nepředstavovala. Ale co. Hlavní je, že budu s nima.

„Tak jdeme na ty šaty ne?“ Rozeběhla jsem se tam a vtrhla celá šťastná. Jindy tam jdu jako na popravu. Musím se ale přiznat, že mě zajímalo, co mi spíchnou. Musela jsem projít jako vždycky změřením mé postavy, ikdyž nevím proč, protože moje  postava se od „přijímání“ nezměnila. Chtěla jsem zde zůstat a pomoci jim, ale mé úmysly překazila Fanë s tím, že mi musí říci poslední věc. Vydaly jsme se tedy do mých komnat, kde budeme mít na náš rozhovor soukromí. Posadila jsem se na postel a čekala, až i ona udělá to samé. Za tu dobu, co jsem zde jsem si ji oblíbila jako matku.

„Než odejdeš, tak se musíš rozhodnout!“

„Rozhodnout? Mezi čím?“ nechápala jsem.

„Každá elfka, když ukončí výcvik se musí rozhodnout ohledně sňatku…“

„Vy mě chcete provdat?“ nevěřila jsem tomu. Vždy jsem snila o tom, že se zamiluji do pohledného muže a provdám se za něj. Ale tohle?“

„Ne“ uf, to jsem si oddychla. „Musíš se rozhodnout, zda se někdy vdáš nebo ne. Jestli se rozhodneš pro svatbu, tak ti dáme lektvar, který ti ve snu ukáže vodítku k muži, který je ti souzený. Můžou to být oči, nebo barva vlasů či charakterové vlastnosti v podobě zvířat. Ale se svatbou jsou jistá pravidla. Nikdy nesmíš podvádět manžela a nemůžeš se s ním rozvést. On s tebou ano. Pokud pravidla porušíš, tak zemřeš. Kdežto když si nevybereš svatbu, tak budeš žena lehkých mravů“ vyvalila jsem na ni oči. „Budeš si moci vybrat s kým se budeš chtít vyspat. Výběr je v Izmérii velký. Jediným tvým zákazem jsou muži jež mají své životní partnerky. Toto je zákon daný již mnoho let. Byl zaveden kvůli tomu, že se nerodí moc dětí. To je asi vše. Na rozhodnutí máš šest dní, abych ti mohla popřípadě dát před odchodem lektvar“ řekla mi než odešla. Já jsem stále setrvala ve stejné poloze. Nemusela jsem se rozhodovat, co si zvolím, protože jsem to už dávno věděla.

Když po šesti dnech přišla Fanë, tak ji nepřekvapilo, že chci lektvar. Ve snu jsem viděla sebe na louce a vedle mě ležel černý pes. Nechápala jsem. Druhý den jsem se na to ptala Fanë, ale ta mi jenom řekla, že na to musím přijít sama. Potom do mé ložnice vpochodovala švadlena s mýma šatami.

Když jsem byla oblečena, tak jsem vyšla ven se rozloučit s izmerským lidem. Za patnáct dní(je 17. prosince) se zde zase ukáži. Nasadila jsem si kápi mého růžového pláště a sedla si na Arga(jednorožec) a s ním se přemístila tam, kde se podle rady právě nacházeli temní elfové.

Poslední komentáře
30.01.2008 11:08:24: Jujky...to je naprosto úžasný....už se tešim na novou kapitolku....máš velmi hezký styl psaní,který ...
27.01.2008 14:38:22: mocz pěkný, kdy plánuješ další kapitolku?....smiley...Blackes, chtěla jsem se zeptat nechceš spřátelit...
20.01.2008 01:18:14: je to krasna poviedka..musim sa priznat ze som pri nej velmi plakala..chvilu od smutku a chvilu od s...
19.01.2008 18:22:37: Kransa kapitolka:-) uz se tesim na nejakou akci tam, no jasne cernej pes, to nemohl nikdo nepoznat :...