Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

2.kapitola

Zatímco James psal dopis rodičům, tak jeho sestra dorazila do ředitelny, kde ji Křikla zanechal s ředitelem.

„Asi byste ráda věděla, proč jsem vás nechal zavolat že?“

„Ano pane“

„Tak mluvit jsem já nechtěl, ale moudrý klobouk, takže prosím“ukázal na klobouk a pokynul mi, abych si sedla do křesla. Tak jsem teda čapla ten klobouk a dala na hlavu.

„Jsem rád, že jsi přišla.“

„Já si přišla pro vysvětlení, jak jsi slíbil.“

„Samozřejmě. Jsi tam, aby jsi ovlivnila jisté osoby. Nějaké k dobru a jiné zase ke zlu.“

„Ale proč zrovna já? Proč ne třeba Bridget z Nebelvíru?“

„Máš v sobě mocnou krev a lásku v srdci, což tě činí velmi mocnou. Získáš schopnosti, které by chtělo velké množství kouzelníků.“

„Hmm, ale k čemu mi to je, když se mnou nikdo nebude mluvit včetně mojí rodiny?“

„Naděje umírá poslední.“

„To je fakt.“

„Tak už bys měla jít, ale řeknu ti ještě něco. Až budeš končit v této škole, tak před celou školou řeknu pravdu a to že jsi měla být v nebelvíru. Takže za několik let ahoj.“

„Dík a ahoj“Pak jsem si sundala klobouk a Brumbál mě snad rentgenoval pohledem.

„Sdělil vám, co potřeboval?“zeptal se mě a já si říkala, že to byla pěkně blbá otázka.

„Ano pane.“ Pak jsem vytáhla hůlku a zamířila na klobouk Wingardium Leviosa a klobouk jsem vrátila na jeho původní místo. Koutkem oka jsem zahlédla Brumbála, jak nato kouká. Ten pohled byl k nezaplacení. Překvapený Brumbál. Tak to se jen tak nevidí pomyslela jsem si.

„Slečno Potterová mohla byste mi říct, jak jste to udělala?“zeptal se. Já se jenom tajemně usmála a ukázala jsem pohyb hůlkou a vyrazila z ředitelny. Když jsem si to šinula na kolej, tak jsem si vzpomněla na jeho výraz a musela jsem se začít smát. Pak jsem si ale uvědomila, že musím jít dolů do toho sklepení. Nenávidím sklepení. A navíc tam nejsou okna, takže tam budou uměla vytvořená. Řekla jsem heslo a vstoupila.

„Tak jakpak bylo u Křikly v kabinetu?“ ozvalo se mi za zády. Já jsem pokračovala dál v cestě k dívčím ložnicí a odpovídala jsem jí. „Já jsem ale u něj nebyla. Šla jsem s ním k řediteli.“

Když jsem byla už na schodišti, tak se zezdola ozvalo Impedimenta. To mě tedy naštvalo. Útočit na prváka a ještě k tomu ze zadu? Tak to mě pěkně naštvala mrcha jedna. Otočila jsem se na ni a křikla Expeliarmus. Hůlka jí vylétla z ruky. „Příště Bello neútoč zezadu“zasyčela jsem na ni a vyrazila už konečně do postýlky.

 

 

Ráno jsem vyrazila na snídani. Už jsem si to mířila k nehelvítskému stolu,když jsem si vzpomněla na krutou realitu a tak jsem změnila směr. Nic moc jsem nesnědla a tak jsem se v tom jenom nimrala. Pak do síně vlétly sovy a začaly rozdávat balíčky a dopisy. I ke mně jedna slétla. Pak jsem si všimla, že má ještě jeden dopis a mě došlo, že je pro Jamese. Otevřela jsem dopis a přečetla jej. Nemohla jsem uvěřit tomu, co tam bylo napsáno. Po druhém přečtení jsem tomu uvěřila, a tak jsem odešla pryč z velké síně.

 

                                                                       *****

James se svými kamarády zrovna vešel do síně, když se vyrojily sovy. Jakmile zasednul, tak k němu jedna slétla. Vzal si tedy od ní dopis a začal číst.

 

Drahý Jamesi,

   Samozřejmě, že jsi stále náš syn. Neselhal jsi a nemáš na tom jediný chybu. I my máme na tom velký podíl. Jak jsi psal, tak se vážně asi přetvařovala a já musím uznat, že oklamala i rodiče. Proto tě synku žádám, abys si to nedával za vinu.

                                                                                  mamka

 

„Hele Jamesi vidíš tamtu kočku?“zeptal se jej Tichošlápek.

„Jo. Co s ní je?“

„ Nevíš, kdo to je?“

„Tak to teda fakt netuším“

„Chtěli jste něco vědět? Jestli ano, tak jsem tu od toho. Jmenuji se Bridget“vychrlila na ně modrooká blondýnka, která k nim dorazila. Pobertové a jejich blízké okolí na ní koukala s otevřenou pusou. Když si to Sirius uvědomil, tak ji zavřel.

„Jo. Chtěl jsem něco vědět.“

„Fajn. Zjistím cokoliv. Za jednouchou otázku beru jeden srpec a ostatní podle obtížnosti. Jestli se týká nějaká Zmijozelu, tak je povinný galeon. Když odpověď nezjistím o 24 hoin, tak budu zjišťovat dále, ale zadarmo a povinné galony za Zmijozel nevracím jasné?Fajn. Tak co jsi chtěl vědět?“usmála se Bridget na Sirius, který zpracovával podané informace.

„Noo..Chtěl jsem vědět, kdo to je“s tím ukázal na blondýnu. „Jestli má sestry a kolik jim je a do jaké chodí koleje a jejich případná jména.“

„Hmm..jo, takže to je za pět srpců. Jmenuje se Nikol Johnsonová a má jednu sestru. Chodí do Nebelvíru. Je jí jedenáct let a jsem to já“odpověděla mu. Nato se James a Remus rozesmáli na celé kolo.

„To mi jako chceš říct, že ti platím za otázky kolem tvé rodiny?“zeptal se nevěřícně Sirius.

Přikývla a pak zmizela tak rychle, jako se objevila.

Poslední komentáře
07.02.2007 20:25:12: Moc děkuju! Je úžasná!
04.02.2007 09:15:13: Je to super,ale už by to chcelo pokračovanie....
21.01.2007 23:38:25: Nádhera... Fakt paráda
17.01.2007 18:43:24: Povídka vypadá skvěle.. Bože té holčiny je mi tak líto.. smiley${1}