Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

21. kapitola

Čauky…Tady je velmi krátká kapitolka. Jelikož tu byla nějaká ta zmínka, že jsem dala krátkou lhůtu, tak jsem to ještě zvažovala. Napsala jsem jenom takovou ochutnávku. Je to poslední možnost. Pokud tu neuvidím dostatečné množství komentářů, tak definitivně končím. Na různé blogy jsem přidala oznámení, že jsem přidala kapitolku. Lhůta je momentálně do 23.12.2011. Pokud zde bude mnoho komentů, tak se můžete těšit na vánoční dárek. Pokud nic na Štědrý den nepřidám ani písmenko, znamená to konec. Upozorňuji vás, že mám napsanou ještě jednu kapitolu ke Cath a také jednu k Bílé paní. Je to jenom takové malé navnadění. Takže 24.12. možná ahoj.

PS: některým se to bude zdát jako vidírání, ale jiná možnost to opravdu není.

 

Po této hádce jsem se téměř měsíc ukrývala ve svém království. S nikým jsem nemluvila. Byla jsem smutná, protože já jsem se Jamesovi svěřila se vším, ale já sama si musím vše zjišťovat.

Na druhou stranu jsem si uvědomila, že jsem jim neřekla vše. Vždyť přeci nevědí nic o mém snu. O snu, ve kterém mi bylo předpovězeno, že Sirius se stane mým manželem.

            Jenomže abych se s ním sblížila, tak se musím vrátit zpět do Anglie. A nejlepším seznámením či spíše sblížením bude, když budeme sami. Žádný James, žádná rada a už vůbec ne Fénixův řád.

            Přemístila jsem se tedy rovnou do Siriusova bytu. Jenže jsem to krapet neodhadla a skončila jsem v jeho ložnici. Kdybych tu byla sama, tak by mi to tolik nevadilo.  Dnes mi ale  asi nepřeje štěstí a v ložnici byl Sirius s nějakou barbie. Kdyby spali, bylo by to super. Avšak oni si zrovna hráli na králíky. Koukala jsem tedy na Siriuse zezadu a obdivovala jeho nádherné pozadí. Zrovna jsem se chtěla nenápadně přemístit, když tu si mě všimnul  Sirius. Přestal ve své činnosti.

„Cath?“ zeptal se zděšeně. „C-co t-tady děláš?“ vykoktal ze sebe a rychle zakryl jak sebe,tak barbie.

„Hraju si na úchyla?“ „Musím to zahrát nějak do outu.“ „To víš, neměla jsem co dělat, tak jsem si řekla, že bych mohla zajít na kus řeči, ale…“ nedopověděla jsem. Uvědomila jsem si, kdo je ta barbie. Můj nejhorší nepřítel ze studijních let. Gertruda Mirisová!!!

„Morisová?! Koukám, že dneska mám fakt blbej den. No, jak to tak vidím, tak radši zmizím. Páčko. Stavím se jindy“ řekla jsem ještě Siriusovi a zmizela. Ten koukal na místo, kde ještě před chvílí byla. Ani si neuvědomil, že se k němu bloncka přitulila.

 

„Siriusku, čumáčku můj. Co kdybychom se vrátili tam, kde jsme skončili? Nebo ještě líp na začátek?

„A co takhle kdybys vypadla“ řekl jí Sirius.

„Co prosím? Vždyť to bylo tak krásné.“

„Jenže nedosahuješ úrovně, kterou od své holky očekávám“

„Co prosím?“ vykřikla zděšeně a naštvaně zároveň Gertruda.

„Nenávidím, jak mě oslovuješ a když seš naštvaná, jako právě teď, tak vypadáš naprosto příšerně.“

„Za všechno může ta pošahaná ženská, co se tady objevila že? A kdo to vůbec byl, že znala mé jméno. Nebo jsi jí snad o naší lásce vyprávěl?“ zamrkala a znovu se k němu přitulila. Setřásl jí a vstal. „Lásce? O čem to mluvíš? Měl jsem tě jenom na čas a to jenom proto, že máš dobré tělo. Jinak kdo to byl? Vážně to nevíš? Tak ti napovím. Nepříliš hezká holka. O rok mladší než mi. A ve škole si ji ztrpčovala život. Stále nevíš? A když ti řeknu, že to je sestra mého nejmladšího kámoše?“ napověděl ji Sirius a čekal na nějakou reakci. Čekal a čekal. Už uplynuly tři minuty. Myslel si, že jí to bude muset říci, když zařvala tak, že to museli slyšet ještě o dvě ulice dál.

„POTTEROVÁ!!!“

„Ano“

„Ta tlustá bečka ještě nechcípla? Jsem myslela, že je už několik let pod drnem, když o ní nikdo nemluvil.“

„Jestli nezavřeš tu svojí nevymáchanou pusu, tak tě ze svého bytu vyhodím zcela nahatou. Obleč se a vypadni z mého bytu. Už se sem nikdy nevracej.“

Když vypadla, tak se zdrceně posadil na sedačku. Uvědomil si, jaký to byl průšvih. Takhle Cath nezíská. Když před měsícem odešla naštvaná z Jamesova domu, tak si říkal, že se druhý den nevrátila. Čekal ji další den a další, až uplynul týden. Uvědomil si, že mu chybí a miluje ji. Gertruda byl jeden velký omyl a před dvěma dny si ji vzal k sobě. Přeci je jenom muž a má své potřeby. Ona byla jenom dočasná „přítelkyně“, ale Cath. Cath je jeho životní láska. Už ví, proč se James na škole tak choval. Udělá vše proto, aby se s Cath dal dohromady. Jenže co když se po tomhle fiasku nevrátí? „Co když zmizí na další měsíc nebo hůře, nevrátí se už nikdy? To nikdy nedopustí

 

„Bože já jsem tak blbá. Mohlo mě napadnout, že Sirius bez holky nevydrží. Sice když jsem žila u Jamese žádnou holku neměl, ale to mohl být dočasný zkrat. A proč si musel začít zrovna s Morisovou? S holkou, která má menší IQ než hlemýžď? Co hlemýžď. Má ho menší než nějakej odpornej červ. Chtělo by to nějakou pomstu na drahou Gertrudu. Jenže co?“ přemýšlela jsem a procházela se po parku. „Už to mám. Těš se Gertrudo Morisová. Má pomsta se blíží.

Poslední komentáře
09.02.2013 08:56:04: Ohňovky
30.01.2012 12:46:22: super, zes neco pridala, tesim se na dalsi kapitolu a doufam, ze se teda jeste objevi...
30.12.2011 17:29:02: Ahoj máš vážně skvělý povídky.A tuto jsme si oblíbila byla by škoda přestat, A ne každej kdo to čte ...
29.11.2011 15:20:22: skvela kapca, uz se tesim na pokracovani. byla by velka skoda, kdyby jsi prestala psat. doufam, ze s...