Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

4.kapitola

Tak a je tu  po dlouhé době zase nějaká ta kapitolka. Vím, že jsem slibovala do neděle, ale jak si někteří z vás všimli, v komentářích, tak přijela návštěva, kterou jsem ost dlouho neviděla, takže proto jsem přidala až dneska, ale snad jsem to jednodenní zpoždění vám vynahradila délkou, takže hurá do čtení a bez komentářů neodcházejte

                                                                                                    Vaše Blackes =)

 

James se od té doby s nikým nebavil. Byl příkladem slušného člověka. Dokonce ani neotravoval Švandovou, což je co říct. Všem se to zdálo divné. Dokonce se nebavil ani se Siriusem, kterého skoro považoval jako bratra. Jednoho večera už ale Siriusovi ruply nervy a rozkřičel se na Jamese ve společenské místnosti. Když si uvědomil, že nejsou sami, tak stále překvapeného Jamese zatáhl do jejich pokoje, kde byl také Remus.

„Tak a teď mi už konečně řekni, co ti je, protože mě tenhle tvůj stav hrozně štve“křičel na něj.

„Nic“odsekl. Když Remus viděl, jak se Sirius nadechuje, tak zasáhl. „Jedná se o Cath že?“ ani nepotřeboval odpověď, protože to bylo napsané v jeho tváři.

„Co konkrétně?“ zeptal se teď už klidný Sirius.

„Tím, co udělala si proti sobě poštvala celou svou kolej. Bojím se o ní. Od začátku si s ní chci promluvit, ale vyhýbá se mi“.

„Pleteš se Jamesi.“

„Co to povídáš Reme?“

„Možná si proti sobě poštvala Zmijozel, ale získala si úctu ostatních. Dokonce má i nejlepší kamarádku z Nebelvíru, což samo o sobě mluví za vše. A to s tím vyhýbáním má svůj důvod. Plní pouze příkaz.“

„Jaký příkaz?“

„To jsem neměl říkat“ zamrmlal si pro sebe a pak už nahlas řekl: „To ti neřeknu. Slíbil jsem jí to.“

„Tím mi chceš říct, že ti Cath důvěřuje víc než mě?“

„Ale ona ti věří, ale prostě nemůže“vysvětloval dál Rem.

„Tak teď už tomu vůbec nerozumím“povzdychl si James.

„A radši ani nechtěj, já sám s tím mám problémy. A Cath? Ta se s tím smířila, když to pro ni nebylo vůbec lehké, takže to už neřeš“ ukončil debatu Remus. James se Siriusem  na něj překvapeně koukali, protože tohle jeho chování bylo velmi zvláštní.

 

 

A jak čas letěl, tak nám známé postavy zestárly. Pobertové měli nastoupit do posledního a Cath do šestého ročníku. James neustále pronásledoval Lily Švandovou, kterou to nesmírně štvalo a o jejich hádkách si cvrlikali i vrabci na střeše.

Sirius dál nesnášel svou rodinu, ale hlavně svou matinku. A navíc od pátého ročníku střídal holky jako ponožky a byl tak znám na škole jako místní Kasanova.

Kluci samozřejmě ve druhém ročníku zjistili, že je Remus vlkodlak, a tak se kvůli němu stali zvěromágy. James se proměňoval v krásného dvanácteráka, což byla i jeho přezdívka. Sirius ve velkého chlupatého psa, který připomínal smrtonoše(Tichošlápek)a Petr v krysu(Červíček). No a aby byl zvěřinec kompletní, tak se Remus proměňuje vždy o úplňku v takového krásného, malého a roztomilého vlkodlačka. Remus byl nadále Cathiiným nejlepším přítelem a k její radosti začal více kamarádit s Bridget a pokud ji její instinkt nepletl, tak budou spolu brzo chodit. Jejich kamarádství bylo navíc bez lží, protože Bridget věděla o jeho malém chlupatém problému.

No a co Cath? S Jamesem na příkaz rodičů nemluví. Na škole se stala mezi mnoha lidmi oblíbenou kvůli tomu incidentu v prvním ročníku. Nakonec se i většina Zmijozeláků smířila s tím, jaká je. První léto doma pro ni bylo utrpením. Rodiče s ní nemluvili a k tomu se musela vyhýbat Jamesovi. Na další léta si už našla brigádu, takže si mohla i občas něco koupit. A jelikož měla na škole mnoho přátel, tak jí děsně štvalo, když Sirius odkopl nějakou její kamarádku, a proto začala spřádat pomstu a BN(Bradavičko noviny) jí v tom pomohou.

 

 

 

Do začátku školního roku zbývalo už jen čtrnáct dní a v Godrikově dole dováděli u jezera dva kluci. Jeden z nich zrovna skákal ze skály šipku, protože chtěl dokázat svému kamarádovi, že se nebojí, ale jelikož skákal z velké výšky, tak si poranil hlavu a ztratil vědomí. Jeho kamarád. Na nic nečekal a vběhl za ním do vody, odkud jej vytáhl a následně odnesl do domu. K jeho smůle ovšem nikdo nebyl doma. Přemýšlel, co by pomohlo jeho kamarádovi, ale o léčitelská kouzla se moc nezajímal. Neučil se je s tím, že je potřebovat nebude, ale jak si uvědomil, tak se mu budou určitě hodit. Pak mu nad hlavou konečně rozsvítila žárovka(asi někdo vyměnil tu prasklou nebo ji někdo jednoduše rozsvítil) a on se pomocí letaxové sítě dostal na Příčnou ulici. Od krbů se rozeběhl do knihkupectví a hledal osobu, která mu určitě pomůže. Rozhlédl se a k jeho štěstí ona osoba byla za pultem a četla si tam jednu knížku.

„Cath“ oslovil ji udýchaně(teda sice nevím z čeho, protože to určitě od toho krbu nebylo tak daleko). Zaskočeně se na něj podívala a už chtěla něco říct, ale v tom začal Sirius mluvit.

„Musíš mi pomoct. James skákal do vody a poranil si hlavu a-a je v bezvědomí. Já-já nevím co dělat.“

„Panebože a to rodiče nejsou doma?“

„Ne.“ Na nic nečekala a řekla majiteli, že musí jít, ale že se ještě vrátí. Popadla Sirius za ruku a zavedla ho do skladu, kde byl krb pro majitele a jeho případné zaměstnance. Nejdřív šel Sirius a pak ona. Jakmile vyšla z krbu, tak se vrhla k pohovce, na které stále ležel její bratr v bezvědomí. Viděla, že to rozhodně nebyla malá rána. Proto na nic nečekala a vlezla do krbu. Než ale stačil Sirius nějak zareagovat, tak se už vracela i s léčitelem, který Jamese důkladně prošetřil. Hlavu mu ovázal a pak mu dal lektvar, díky kterému se probudil z bezvědomí.Lékař diagnostikoval otřes mozku a proto mu nakázal aspoň týden v posteli a pak klid a také mu předepsal nějaké lektvary, pro které se hned Cath vydala. Když se vrátila, tak si všimla, že je v místnosti o jednu osobu více. K její radosti to byl její nejlepší kamarád. Jakmile ho spatřila, tak se usmála a svého kamaráda objala.

„Ahoj Cath“

„Nazdar Reme. Jsem moc ráda, že tě zase vidím.“

„Vždyť já tebe taky. Kluci mi už říkali, co se stalo.“ 

„Hm, teď si mi to připomněl“řekla a se slovy ´Vypij to´podala Jamesovi jednu lahvičku. Ten to bez protestů vypil až do dna.Když si všimla, že už to vypil, tak spustila.
“Co jste si vy dva mysleli, když jste skákali z té skály? Otře mozku je to nejmenší co se ti mohlo stát. Mohl si ochrnout nebo dokonce hůř zabít. Připadá mi, že máš rozum pětiletého dítěte. Teď se už ani Lily nedivím, že tě nechce.“

„A..“ zkusil se do toho vložit Sirius, ale to jak zjistil neměl dělat.

„A ty!“ ukázala na něj. „Jsi stejně nezodpovědný jako on.Jak si ho tady mohl nechat samotného z takovou ránou? Proč jsi ho vlastně nevyléčil pomocí kouzel?“ když ale viděla jeho výraz, tak jí to došlo. „Ne počkej. Nechci to slyšet, protože jsem si to domyslela.“ Pak se znovu otočila na Jamese a ještě na něj zavrčela. „Dnes si se zachoval jako naprostý idiot bez mozku.“

„Co se to tady děje?“ ozval se křik z předsíně. Cath zbledla a mířila si to rovnou ke krbu, ale to už jí její matka zmerčila. „Co tady děláš?“ zakřičela na ni, což samozřejmě překvapilo Jamese a Siriuse.

„No já-já“

„Cos mu udělala?“ křičela na ni, když si všimla ovázané hlavy svého syna. Cath se rozplakal a zmizela v krbu.

„Proč na ni křičíš? Nic mi neudělala. Právě naopak, pomohla mi. Nevím proč nemluví s nikým, ale já to tak už nehodlám nechat. Vypátrám všechny důvody a nikdo mi v tom už nezabrání.

„Necháš ji být. Určitě se s náma nebaví, protože si nechce zkazit reputaci ve svém milovaném Zmijozelu.“

„Tak to asi těžko. Už v prvním ročníku přeci svým gestem vyjádřila, že by byla radši jinde. Dokonce si proti sobě poštvalo i celou kolej. A co já vím, tak má na škole z každé koleje několik kamarádů.“

„To těžko. Lidé ze Zmijozelu se s nikým jiným, než členy ze své koleje nepřátelí. Tak to bylo, je a bude.Tohle totiž nikdo nezmění.“

„Co se to s tebou stalo?“ promluvil o ticha. „Vůbec tě nepoznávám. Víš…Nebo radši nic. Jdu k sobě.“ A jak řekl, tak vyšel nahoru o svého pokoje, který byl laděn do modré barvy a jeho nábytek byl z ebenového dřeva. A všude na stěnách, jak už to u většinu kluků z kouzelnických rodin bývá měl nalepené plakáty hráčů famfrpálu. A knížky v policích byli taky a pouze jenom o famfrpálu.

Jakmile přišel do pokoje, tak si lehnul na svou postel a přemýšlel. Dokonce si ani nevšimnul kluků, kteří do pokoje dorazili. A když si jich už konečně všimnul, tak položil otázku, která mu vrtala hlavou. „Proč?“

„Co proč?“ nechápal Sirius.

„Proč se mi zdá, že se naše rodina rozpadá a já s tím nemůžu nic udělat?“

„Jamesi. Třeba se ti to jen zdá, že…“ řekl mu Siri.

„Že co? Že se nám rozpadá rodina? Tak to si fakt nenamlouvám. Cath se baví se všema kromě své rodiny.Snažím se s ní promluvit už šest let. Šest. Chápeš? Ale vždycky se z toho nějak vyvlíkne. Místo toho, aby si užívala prázdniny, tak je na nějakých brigádách. Na Vánoce domů nejezdí, dárky nikomu z nás nedává a pokud se nepletu, tak ani naši jí nic nekupují. Ale já jo. Já na ní nezapomenu, kdyby chtěla. Ale nevím, co ksakru mám dělat. Tolik mi chybí moje malá sestřička“ zašeptal nakonec.

„Jamesi. Neboj, jednoho dne se všechno určitě spraví.“

„A kdy? Až bude někdo čichat ke kytkám zespoda?“

„Tak dost už Jamesi“ neudržel se už Remus, který se do debaty nezapojoval. „stává se z tebe pesimista. Berto takový, jaký to je. Vím o tomhle dost a proto ti bude muset stačit jedno jediný vysvětlení, které mě napadá.“

„A to je?“

„Osud Jamesi.“ Po tomto sdělení nastalo v pokoji ticho, které nakonec přerušil James.

„Kde jsi vlastně našel Cath?“

„Nooo. Když jsem odešel z domu, tak jsem to vzal přes Příčnou. Na ulici jsem viděl Cath a jelikož jsem byl zvědavý, kam jde, tak jsem ji sledoval až ke knihkupectví. Myslel jsem si, že si jde koupit nějakou knížku, ale když ani po půl hodině nevycházela, tak mi to nedalo a vstoupil jsem dovnitř. Viděl jsem ji, jak pomáhá najít knihu nějaké starší paní. No a tak mi došlo, že tam asi pracuje“ dokončil své vyprávění Sirius.

„Takže pracuje u kmotra a on se ani nepochlubil.“ Chtěl ještě pokračovat, ale v tom zaslechl pláč a jak si uvědomil, tak pocházel z protějšího pokoje. Zvedl se z postele a vydal se na chodbu.

Poslední komentáře
07.05.2007 20:10:56: je to skvělýýý!!! už se těšim na další kapitolku!!!smiley${1}
06.05.2007 13:40:00: to xmona a aly: Jestli mi do toho neco nevleze, tak nejpozději v úterý bych chtěla přidat další...
05.05.2007 23:37:42: prosím ať je brzičko další kapitolkasmiley${1}
05.05.2007 18:58:50: doufám, že bude brzo další kapitolka