Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

5.kapitola

Tak a po týdnu( to koukáte co?) je tu další kapitolka. Ale jelikož nejsem moc na ty kecy, takže příjemné čtení a komenty povinné :)))
 

Cath se letaxovou sítí dostala zpátky do knihkupectví. A jelikož bylo poblíž křeslo, tak se do něj posadila a rozplakala se, což přivolalo jejího zaměstnavatele a zároveň kmotra(je to jedna osoba). Přisel si k ní a utěšoval, dokud se neuklidnila. Pak mu vypověděla vše, co se stalo. Stále se divila, že je vždycky překvapený, i když zná všechno o jejím vztahu s rodičema.

„Cath“ začal. „vím, že po mě nechceš nic, co si vyděláš, ale tohle překračuje už všechno. Tímto dnem u mě končíš jako zaměstnanec. Od teď už budu i přes tvoje protesty kmotr na plný úvazek. Budu ti psát častěji než dřív a k tomu ti budu posílat taky kapesné. Takže se teď sebereš a půjdeš domů a užiješ si prázdniny. Jeď třeba za kamarádkami nebo já nevím co, ale v tomhle krámě se neobjevíš dřív, než si půjdeš kupovat věci do školy. Jasné?“

„Asi nemám na výběr co?“ zeptala se a slabě se usmála. Pak ho odejmula a poděkovala. Vzala si letax a už si to frčela domů.

Když vyšla z krbu, tak si všimla, že si nevybrala tu nejlepší chvíli. V obýváku totiž byli její rodiče. Její otec kolem nich udělal kruh, aby je neslyšel nikdo jiný. Po deseti minutách neustálého křičení a nadávání na její osobu se rozeštkala a vyběhla do svého království, tedy pokoje. Lehla si na postel a brečela. Pak ji ale vyrušilo nesmělé zaťukání na dveře. Věděla moc dobře, kdo to je., Tolik ho potřebovala, ale nemohla udělat nic, než jednu jedinou věc.

„Jdi pryč Jamesi. Musím být sama“ řekla mu přes dveře. Ale jelikož to je paličák od narození, tak neustále ťukal. Cath mu však neodpovídala. Pak James začal mluvit, ať ho pustí, že si už musí promluvit, ale Cath stále neodpovídala. Nakonec slezla po stromu, který byl u jejího balkónu a procházela se po pozemcích. Nakonec si sedla k jezeru, které ji vždy uklidňovalo a taky bylo plné vzpomínek. Vzpomněla si, jak se tady všichni  parném létě koupali a blbli. Jak ji učili plavat, jak si dávala s Jamesem závody a další a další vzpomínky se jí honily hlavou. Pak ji ale vylekala něčí ruka a tak se rychle postavila. V tváří v tvář stála proti (tady jsem tu minulou chtěla skončit, ale zželelo se mi vás =) Remusovi.

„Hrozně si mě vyděsil“ řekla mu.

„Promiň. To jsem nechtěl.“

„Co tady vlastně kláš?“

„Viděl jsem tě z okna a jelikož ten pláč nešel přeslechnout, tak jsem přišel, abys dodržela svůj  slib.“

„Slib?“ zeptala se, jakoby nevěděla, že nějaký dala. Opak byl však pravdou. Na svůj první den ve škole se nedalo zapomenout. Celý den stál za nic, ale mělo to přeci i jednu světlou stránku. Získala přátelství s osobou, jež se pohybovala v blízkosti jejího bratra.

„Cath! Neopovažuj se z toho vyvléknout, jako vždy. Tak co tě trápí? Jsem jedno velké ucho“ pousmál se Rem. Cath si tedy zase sedla a Rem se k ní přidal.

„Reme, já už to nevydržím. Už chci, aby to skončilo. Hrozně mi všichni chybí, ale hlavně brácha. Ve škole na něj nenarazit není těžké, ale tady to je nemožné. A teď, když budu zbytek prázdnin celý den doma. Víš Paul mě vyhodil z práce.“

„Proč jsi mi neřekla, že je to tvůj kmotr?“

„Jak to víš?“

„James se ptal Tichošlápka, jak věděl, kde tě hledat, tak mu řekl, že tě jednou viděl na Příčný a sledoval tě. No a pak James řekl něco jako že pracuješ u kmotra a ani se nepochlubil a pak šel za tebou.“

„Aha“

„Věřím, že ty to zvládneš. Jsi přeci silná holka a kdybys potřebovala pomoci, tak jsem tu já a Bridget.“

„Co bych bez vás dělala“ prohodila jen tak.

„No tak to já teda nevím“ řekl, ale jakmile to dopověděl, tak ho svalila a začala ho lechtat, ale jelikož to je vlkodlak, tak se karty obrátily. Takhle tam blbli ještě dobrou hodinu. Neuvědomili si však, že je sledovali dva páry očí a jeden z nich byl smutný.

Když se vyblbli až až, tak se vrátili zpátky do domu. Na chodbě se rozloučili a každý zamířil do „svého“ pokoje. Kdyby Remus věděl, co jo čeká za výslech, tak by snad spal venku. James byl horší jak žárlivá manželka.

Pak někdo zaklepal, a tak šel Sirius otevřít. Za dveřmi nikdo však nebyl, ale bylo tam něco na zemi s dopisem. Vzal to tedy a dopis dal vlastníkovi, tedy Jamesovi. Ten jej nešetrně rozdělal stále ve vzteku a poté si uvědomil, že to je od jeho sestry. Nebyl to sice dopis, jaký by chtěl, ale aspoň něco. V dopise psala, kdy a jaký lektvar si má vzít, a že se nemá rozčilovat, že má otřes mozku. Jak si domyslel, tak v oné krabičce, kterou stále Sirius držel, jsou lektvary.

 

 

Zbytek prázdnin uběhlo jako voda a byl tu očekávaný návrat o školy. Rodiče s klukama jeli autem a ona jela záchranným autobusem, protože by se do auta už prý nevešla. Remus ji ale nenechal ve štychu a tak jel s ní. Na nádraží jak zjistili byli dřív než ostatní, ale po té strašné jízdě se ani nedivili. Koukala se neustále kolem sebe a hledala Bridget. Pak ji zahlédla a tak se za ní vydala. Po dlouhém přivítáni si šly do vlaku najít volné kupé. Tam Bridget vyprávěla Cath, co všechno zažila o prázdninách s rodiči, když jí to všechno psala v dopisech. Ovšem více se Bridget zajímala o svou kámošku. Cath jí tedy líčila těch posledních čtrnáct dní, a o tom, jak se úspěšně vyhýbala Jamesovi. Že když byl doma, tak byla venku a naopak, ale že spíš byla ve svém pokoji.

 

Po slavnostní večeři se Cath se svými spolubydlícíma( Jessicou a Nicol) vydala do pokoje, kde začala spřádat pomstu na Siriuse děvkaře Blacka za všechny nešťastné dívky na této škole. Což o to, nápadů  měla dost, ale musela si to o detailů promyslet kdy a jak to provede.

Týden utekl jako voda. Všichni měli spoustu práce s úkoly, ale hlavně páťáci a sedmáci toho měli až až. Ale jedna dívka úkoly neměla, protože je měla vždy nejvýš za dvě hodiny napsané.

Dnes chtěla započít svoji pomstu. Dnes v pátek 6. září těsně před večeří.

Sirius Black se právě procházel po prázdné chodbě a přemýšlel, kdo bude jeho novou kořistí. Netušil však, že jej někdo sledoval už od knihovny. A jak by taky mohl,když ona osoba byla skrytá zastíracím kouzlem.

Cath vycítila, že už dneska nebude mít lepší příležitost. Proto si vytáhla hůlku a zamířila na cíl své pomsty. Vyřkla ono osudné kouzlo. Kouzlo, které si bude pamatovat jako začátek toho všeho.

Jakmile kouzlo do Blacka narazilo, tak mu zmizelo všechno jeho oblečení.Ale abyste si nemysleli, tak nahatý nebyl. Jeho oblečení totiž nahradilo dočista něco jiného.

Sirius Black právě stál na chodbě v nádherných modrých dupačkách s obrázkem pejska s čepičkou a všechno to završil dudlík, který měl v puse.

Cath se málem svalila na zem v náporu smíchu, ale udržela se a vyfotila si jej. Sledovala jeho marné pokusy se z toho dostat, ale je těžké vyřknout, když máte v puse dudlík. Tak to zkusil i neverbálně, ale stejně nic. Měl ale však smůlu. Cath to kouzlo vylepšila, takže se toho zbaví tak, když mu z toho někdo pomůže ručně, protože on sám nemůže.

Když Sirius zjistil, že to nezvládne, tak se rozhodl vydat do pokoje, dokud je většina studentů na večeři. Jakmile ale udělal první krok, tak hodil tlamu, protože si neuvědomil, že má ty nádherné dupačky. S klením se pokusil vstát, ale znovu spadl.To už ale Cath nevydržela a začala se smát nahlas. Sirius se ale otočil za hlasem ovšem nemohl ho poznat. Cath děkovala tomu, že je pod zastíracím kouzlem, a že se její hlas a s ním i smích změnil. Naposledy si ho vyfotila a se smíchem zmizela. Když se Sirius nakonec postavil, tak se pomocí tajných chodeb dostal až do věže následně i do pokoje. Když se otočil, tak viděl vyjeveného Remuse, který si prohlídl svého kamaráda od hlavy až k patě. Pak se začal smát, že ho začala bolet bránice od neustálého smíchu. Snažil se přestat, protože Siriusův vražedný pohled nevěstil nic dobrého. Když se nakonec uklidnil a zeptal se ho, jak se mu to stalo a proč si to nesundá. Sirius začal vysvětlovat, ale jelikož měl stále dudlík, tak to vypadalo dost komicky a málem se začal znovu smát. Pak mu nakonec vyndal ten dudlík, aby mu rozuměl.

„Jak jsi to dokázal?“ zeptal se Siri.

„Co?“

„No jak jsi vyndal ten dudlík. Mě to nešlo a ty hadry taky nejdou a to ani kouzlem. A kdo to byl tak nevím, ale až se to dozvím, tak toho bude hořce litovat.“Remus zkusil kouzlo, aby ho z toho dostal, ale nepomohlo to. Tak zkusil rozepnout knoflíček na dupačkách. No a pomohlo to. Tak mu rozepnul zbývající knoflíčky a pak mu z toho pomohl vylézt. Jenže jakmile viděl, že má místo trenek plenky od Pampers, tak to už nevydržel a začal se nanovo smát. Nakonec se jakžtakž vzpamatoval a rozepnul mu plenky. Sirius jakmile byl z toho všeho venku, tak si vlezl do sprchy a vzal si pyžamo a zalehl, aby se nemusel bavit s Jamesem.

Ráno, když se vzbudil, tak v pokoji nikdo kromě Petra nikdo nebyl a tak se vydal na snídani. Jakmile vešel do síně, tak se začali všichni smát a to dokonce i profesoři. Pohlédnul se, jestli na sobě nemá něco, co by tam nemělo být, ale nic tam nebylo. Nakonec došel k Jamesovi a zeptal se ho, co se děje, ale ten se začal zase smát. Remus se nakonec slitoval a tak mu podal BN. Okamžitě se zahleděl na titulní stránku. Doslova na ni vytřešti oči a nemohl tomu stále uvěřit. Na titulní stránce byla totiž fotka, ve které je v těch zpropadených dupačkách a pod tím byl článek:

 

POMSTA SIRIUSI BLACKOVI

   Tato fotografie byla pořízena včera ve večerních hodinách. Asi se všichni divíte proč. Touto fotkou byla započata pomsta za všechny, kterým ublížil, ale hlavně za dívky, které po dvou dnech okopl a bere je jako svou trofej. A rozhodně to bude pokračovat.

                                     PONECA

 

PS: Těš se!!

Poslední komentáře
04.12.2007 15:49:26: Přidávám se k ostatním - kdy bude další kapča? Tahle povídka je totiž strašně fajnsmiley${1}
27.11.2007 18:30:03: Jejda, včera večer jsem si přečetla celou tvoji povídku a musím říct, že se mi moc líbí! Nejlepší je...
26.09.2007 13:03:24: hustýýýýýý, fakt super. dostaly me pamprskysmiley${1}smiley${1}
07.06.2007 19:27:05: Vím, že už je ta otázka dost otravná, ale já si nemůžu pomoct smiley : KDy bude další kapitolka k Oškl...