Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

6.kapitola

Upozornuji předem...Jestli někdo napíše, že je to krátké nebo položí otázku:"Kdy bude další?", tak si mě nepřejte...a komenty povinné..děkuji :)

Siriusův obličej chytil rudou barvu od vzteku. Odhodil noviny na stůl, a pak se otočil na ostatní studenty.

„Až se dozvím, kdo tohle udělal, tak ať si nepřeje dostat se mi do rukou. Já to tak nenechám a oné osobě se pomstím. Nikdo nebude ztrapňovat Siriuse Blacka!!!křičel na Velkou síň. Pak se ale ozval někdo ze Zmijozelu.

„Fakt pěkná fotka Blacku. Myslím, že si dám tuhle fotku do rámečku. Ne počkej. Pošlu ji do Denního věštce. Jo, to je ono“ řekl Snape.

„ Tos byl ty!!! To jsi neměl dělat!! Za tohle se ti pomstím!!“

„Musím tě zklamat Blacku. Bohužel toto není moje práce, ale až onu dotyčnou najdeš, tak ji za ,mnou pošli. Osobně bych ji pogratuloval“vysmíval se mu dál Snape. Hrozně si to užíval. Konečně někdo ztratil Blacka a to ve velkým měřítku.

„Ty jeden umaštěnej parchante!!! Vysmívat se mi nebudeš!!!“ zařval na něj Black.

„Myslíš?“ řekl provokativně. To se už ale Siri neudržel a rozeběhl se na něj. Cestu mu však zastoupila Cath, která poznala, že je zle.

„Dál ani krok“ řekla mu. Sirius se začal smát. Nikdo netušil čemu, a tak čekali, co z něj vypadne.

„Tak to je teda gól. Ona tě musí bránit tvá holka? To je lepší než ty? Holka?“ smál se dál. Ti už se chtěl, ale ozvat Snape, ale Cath ho spražila takovým pohledem, že radši zavřel pusu. To ale Siriuse rozesmálo ještě víc. Cath se na něj otočila s milým úsměvem a zavolala na něj Siriusi?! Ten se stále usměvavý na ní kouknul, a v tu ránu se rozlehlo po celé síni PLESK!!

Všichni byli překvapeni, ale nejvíc asi Sirius. Tohle byla první facka, kterou dostal od holky a ještě od takové, o které je známo, že je velmi mírná. Musel ale uznat, že má páru.

„Za co?“ položil jí nakonec otázku.

„Za tu tvojí nevymáchanou hubu. Nic se Severusem nemám. A to, jak tady prohlašuješ, že tě nikdo nebude ztrapňovat je už moc. Měl by ses zamyslet nad sebou, protože TY tady nejvíc ztrapňuješ lidi. A nejvíc Severuse, který si to od tebe a ani tvého nejlepšího kamaráda nezaslouží.“

„Ale to se pleteš. On si to zaslouží. Je prolezlej černou magií skrz na skrz. Určitě sympatizuje s Voldemortem. A ani bych se nedivil, kdyby mu pomáhal. Je v něm postě zlo“ dokončil znechuceně.

„ Neexistuje jenom dobro a zlo Siriusi. V každém z nás je nějaká forma zla. Ať je to pomsta, žárlivost nebo něco jiného. I v tobě je zlo…“

„Tak to teda není pravda“ skočil ji do řeči.

„..Je to pravda. Tvoje zlo je, že ubližuješ dívkám na této škole, tím, že je okopneš, jak psala PONECA po dvou dnech. Nesuď, protože ty sám budeš jednou  souzen za svoje hříchy a budeš za ně pikat. Jak jsem už říkala, tak se zamysli sám nad sebou“ dořekla a opustila Velkou síň.

 

Brumbál pozoroval Siriuse celou dobu a čekal na jeho reakci. Jak očekával, tak se mu jeho fotka ve školních novinách nelíbila. Brumbál, ale musel uznat, že se tento žertík někomu povedl. Z jeho zamyšlení ho vrátil hlas od zmijozelského stolu. Tušil, že si nenechají ujít příležitost si do něj rýpnout. Celou dobu sledoval scénu před sebou, ale nezasahoval. Chtěl vědět, kam až to zajde. Když to už ale vypadalo, že bude muset zasáhnout, tak se na scéně objevila Cathleen Potterová. Dal svým kolegům najevo, ať nezasahují. Tahle dívka ho velmi zajímala. Svou povahou a taky znalostmi. O toho dost překvapila facka, kterou od ní schytal místní Kasanova. Pozorně poslouchal její proslov. Musel uznat, že je nejspíš víc moudřejší než si myslel. Vždyť ona přišla už ve svých 16 letech na to, že neexistuje jenom dobro a zlo. On v tomto ideále žil do svých 20ti let. Jenže ona není jenom obyčejná bezstarostná dívka. Vždyť ji její rodiče zavrhli. Jediný, kdo ji pomáhá je její kmotr Paul. A taky její bratr, ale s ním nechce komunikovat. Nakonec zaslechl konec jejího monologu a z ostatníma sledoval, jak odchází se síně. Proto tedy vstal a šel k Siriusovi a Severusovi.

„Pánové. Svým výstupem jste si vysloužili trest u pana Filche a taky srážím každému z vás  po dvaceti bodech. A zároveň chci přidělit slečně Potterové 25 bodů za její zásah. To je vše, takže přeji všem pěkný den.“ Tak toto dorazilo snad všechny. Ten milý a hodný ředitel právě poprvé v historii udělil svůj první trest a ještě jim popřeje pěkný den.

Studenti si mysleli, že je snad už dneska nic nepřekvapí, tak se mýlili. Na to přišli při večeři.

 

Většina obyvatel hradu už jedla své jídlo po perném dni. Pak ale uviděli Blacka, jak se blíží k síni a vzpomněli si na fotku z rána. Jakmile se objevil Sirius ve dveřích, tak se začalo dít něco zvláštního. Okolo Siriuse se objevila oranžová záře, takže nikdo neviděl, co se s ním děje. Když ale záře zmizela, tak celá síň propukla v smích. Nejvíce se však rozléhal smích Albuse Brumbála, kterého slyšeli smát se od srdce poprvé v životě. A čemu, že se to smál? No, Cath se rozhodla, že přeci nedopustí, aby přišli o to, vidět ho v plenkách. Sice ho určitě jeden člověk viděl, ale přeci to dopřeje i ostatním. A jak zjistila, tak to byl dobrý nápad, protože vidět profesory se smát je zázrak, ale že se směje Brumbál a taky věčně přísná, ale spravedlivá McGonagallová, tak to už je pro ni pocta.

 

Sirius,když zjistil, že se znovu ocitl v plenkách, tak opět zrudnul a snažil se toho zbavit. Ale tím dosáhl pouze dalšího výbuchu smíchu, když ostatní viděli, že mu to nějak nejde. Proto si vykouzlil hábit a otočil se s tím, že půjde do pokoje, kde počká na někoho z kamarádů.

Celou cestu do věže přemýšlel nad tím, kdo je PONECA. Přemýšlel nad tím snad celý den, ale jediné, co ho napadlo bylo, že to způsobila nějaká jeho bejvalá holka. Sice chodil s mnoha dívkami, ale z toho dlouhého seznamu vyškrtal holky, které už odešli a taky ty, která jsou naprostá nemehla. Nakonec mu zbylo pouhých dvacet dívek.

 

Když dorazil do pokoje, tak si lehnul na svoji postel a čekal na někoho, kdo ho z toho dostane. Z nudy si vytáhl seznam dívek, které mu tohle mohli způsobit. Rozhodl se, že jako první, kterou bude zpovídat bude Alysha z Mrzimoru, se kterou se rozešel v den incidentu.

´Musí to být ona. Jinak nevím, jak přežiji další trapasy´přemýšlel si. Když takhle přemýšlel dobrých patnáct minut, když se objevil James, který ho z toho vysvobodil. Když byl konečně bez plenek, tak spolu začali přemýšlet, kdo může být ta PONECA. Nakonec uznal nápad svého kamaráda za dobrej. Sirius na něm poznal, že není ve své kůži, a tak ho nechal napokoji.

Druhý den se od Remuse dozvěděl, že se zase snažil promluvit s Cath, ale marně a pak se ještě chytnul s Evansovou.

Před Velkou síní si odchytil Alyshu a začal ji zpovídat. Pokládal otázky jako ´Co si dělala včera a co predevčírem´ a taky ´jak neseš to, že jsem se s tebou rozešel´. Tato jeho poslední otázka ji tolik rozesmála, že se začala po zemi válet smíchy. Věděl, že to nemá cenu, a tak se vydal na snídani. Tam Jamesovi řekl, že to ona není, a tak ji škrtnul ze seznamu.

 

V podobném duchu proběhl i další měsíc. Sirius byl stále ztrapňován a hned další den se jeho fotka objevila v BN. Ani jedna holka, kterou měl na seznamu to nebyla. Byl tak zoufalej, že zašel i za Bridget, která noviny vydává, ale ta mu k jeho smůle řekla, že ony články dostává poštou, takže neví, kdo by to mohl mít na svědomí.

                                                                                                                                                                    

Doufám, že nemáte sklerózu jako já a nezapomněli jste, co se psalo v úvodníku této kapitolky

Poslední komentáře
20.06.2007 22:32:42: smiley${1} moc hezká kapitola, jen možná frekventovanější přidávání by neškodilo
20.06.2007 22:31:41: trochu krátké. Kdy bude další?
20.06.2007 16:05:34: je to fakt úplně úžasný...moc se mi to líbí a doufám,že další kapitolka bude co nejdřívsmiley...
18.06.2007 18:15:19: Krásná kapča:))