Nebezpečné je věřit i nevěřit

Ošklivá, ale statečná a nadaná

9. kapitola k OSN

Tak a je tady další...Vůbec se mi nelíbí, ale jsem líná to předělávat....také bych vám chtěla říci(napsat), že se tady v blízké době(možní zítra) přibude kapitole k HPaDT....a k té anketce....většina lidí, jak jste si všimli chce, aby skončila happyendem, takže tak skončí...upozorňuji, že pokud myslím happyend, tak je přímo maximální...no ale na to si ještě nějakou tu dobu budete muset počkat. Takže vzhůru do čtení a doufám, že tady bude dost komentářů, protože když jsem tak koukala  na počet hlasů v anketce, tak to moc nekomentujete, takže pokud se tady neobjeví více jak dvacet komentů, tak dlouho nic nenapíšu

Nastal den plesu a všechna děvčata se už připravovala na večer, aby právě ony byly ty nejhezčí na plese. Nechtěli výt však hezké jenom pro své taneční partnery, ale taky kvůli tomu, že měli přijít jejich rodiče a navíc tam budou i důležité osoby.

Pouze jedna dívka, která mohla na ples se nepřipravovala, protože tam nešla. Raději zůstala v knihovně, než aby byla v pokoji s holkami. I když na ples nešla, tak byla ráda. Povedlo se jí dát dohromady Severuse s Nicol. A navíc po tom, co se probrala v nemocnici, tak se Lily omluvila Jamesovi za celé ty roky, takže spolu začali chodit. Musela usmát nad vzpomínkou, kdy spolu vkráčeli do síně ruku v ruce a jak na ně všichni koukali.

Od doby co mluvila s ředitelem uběhli už dva týdny, ale ona se s nikým nehodlala bavit. To že se nebavila s mnoha lidmi to nikomu nepřipadalo zvláštní, ale to, že se nebavila ani se svýma nejlepšíma přátelema to už mnoho lidí překvapilo. Navíc poslední dobou byla pořád zamyšlená což bylo taky příčinou  toho, že se nesoustředila v hodinách. Skončilo to tak, že nakonec profesorka McGonagallová ji poslala na ošetřovnu, ať ji prohlédne ošetřovatelka. Ale ani ta nevěděla, co jí je.

Cathleen Jane Potterová se stala záhadou, kterou nedokázal rozluštit ani sám Albus Brumbál, podle všech nejmoudřejší kouzelník Británie, ne-li celého světa.

Když slyšela přijíždět první hosty, tak se rychle dostala do společenky, aby ji náhodou nezahlédli její rodiče. Společenka tou dobou byla už prázdná, ale všude byl nepořádek. Rozhodla se, že to domácím skřítkům ulehčí, a tak tam pomocí kouzel poklidila. Když to měla hotové, tak se vydala do svého pokoje, kde se rozhodla, že napíše svému kmotroj, kterému nenapsala už dobrý měsíc a pak si půjde lehnout.

„Vstávej“ ozvalo se jí těsně u ucha.

„Nicol, nech mě spát prosím“ zamumlala Cath.

„Vstávej královno“ ozvalo se znovu. Toto oslovení ji zcela probudilo, takže se rychle posadila, zda-li se jí to jenom nezdálo. Nezdálo. Přímo před oknem stála Fánë.

„C-co tady děláte?“ vyhrkla, protože jí by tady opravdu nečekala.

„Musíš jít na ples“

„Nemůžu tam. Nemám kluka, šaty, jsem ošklivá a navíc tam jsou rodiče.“

„Znáš pohádku O Popelce?“

„Znám, ale co to má s tím společného?“

„Hodně. Dnešní noc budeš ta nejkrásnější dívka na plese. Navíc budeš sedět u stolu se svou rodinou, aniž by tušili, že to jsi ty. A abych nezapomněla. Já budu daleko a tak nebude kouzlo trvat dlouho. V Popelce kouzlo skončilo o půlnoci ale tobě skončí v jednu v noci“ řekla jí a začala mávat rukama, jakoby dirigovala. Ucítila,jak se mění.  Postavila se před zrcadlo, ve kterém byla naprosto jiná dívka, než kterou znala.    

Nyní byla štíhlé postavy s vlasy černé barvy vyčesané do slušivého drdolu. Dokonce byla i lehce nalíčená, což se u ní pokládalo za zázrak a nakonec měla nádherné bleděmodré šaty. Šaty měli spadlá ramínka a dole byly rozšířené a nadýchané vlivem mnoha spodniček. K tomu páskové střevíce stejné barvy a na obličeji měla škrabošku.

 

 

 

                                   *************

 

Ve velké síni byl ples v plném proudu, když v tom se ve dveřích objevila nádherná dívka v modrých šatech. V doprovodu domácího skřítka došla k jednomu stolku, který byl až na dvě žídle zcela volný. Když skřítek odešel, tak promluvila.

„Doufám, že vám nevadí, že zde budu sedět?“ zeptala se přítomných. Odpovědí jí bylo kývnutí, jakože jim to vadit nebude. Nakonec se Remus, který seděl vedle volného místa se postavil a odtáhl ji židli, jako gentleman.

„Děkuji“ řekla mu a sedla si a usmála se na ostatní. V síni bylo stále ticho, ale když se po nich koukla, tak se ze všech stran ozval hovor.

„Jmenuji se Alan Potter a toto je má manželka Liz“ představil se nejstarší muž při stole a zároveň ukázal na svou manželku. Pak se jí představili i ostatní, když to bylo zbytečné. Z druhé strany Remuse seděla Bridget, pak její otec, matka, bratr, Lily, Sirius a nakonec pěkná blondýna, která se jmenovala Zoe Petersonová. Až na Zoe se jí společnost líbila. Obzvláště dobré na tom bylo, že se mohla bavit s rodiči, kteří nevěděli, že je to ona.

„A jak se jmenuješ ty?“ zeptal se na rovinu Black.

„Promiňte, ale lepší je moje jméno nevědět“ omluvila se jim. Všichni si všimli, teda až na bloncku, že trošku posmutněla.

„Dobře. Když nechceš, tak nám to nemusíš říkat, ale nějak tě musíme oslovovat nemyslíš?“ ozvala se její kamarádka.

„Říkejte mi, jak jen chcete“

„Dobře Paulo“ ozval se Sirius.

„Prosím?“ koukala na něj nechápavě.

„No říkala jsi, že ti můžeme říkat, jak chceme, tak já ti budu říkat Paulo“

„Když chceš“

„Hele a kdepak máš vlastně tanečníka“ ozvala se ta k***a Zoe

„Nikde. Jsem tu sama.“

„To si nedokážeš sehnat kluka? Tak to jsi teda pěkná socka  a nemysli si, že ti půjčím mého Siriuska“ štěkala na ni dál Zoe. Přítomní u stolu na ni koukali jako na blázna. Nakonec se Sirius zvedl a svou společnici doslova vytáhl ze síně. Zpátky se vracel už sám.

„Co si s ní udělal?“ zeptal se ho James.

„No co asi. Rozešel jsem se s ní kvůli té scéně co tady udělala“ lhostejně odvětil

„Asi radši půjdu. Akorát vám tady přidělávám starosti“ ozvala se Paula(Cath)

„Nikam nechoď. Já jsem třeba ráda, že jsme se jí zbavili. Nejednou jsem říkala Siriusovi, že by ji neměl zvát, ale on si nedal říci“ řekla jí Bridget a Lily jenom souhlasně přikyvovala. Zbytek večera byl už poklidný. U jejich stolu se stavovalo velké množství kluků, aby si zatancovali s Paulou/Cath. A ona ráda přijala. Dokonce si zatančila i s Remusem a s tátou. Nakonec ji taky vyzval Sirius. Zrovna hráli valčík a oni tancovali po celém tanečním parketě. Zatímco oni tancovali, tak se paní Potterová se svým manželem shodla, že by z nich byl pěkný pár. Sirius ji nakonec ještě umluvil na dva tance, ale potom už Paula/Cath odmítla. Vyšla ze síně, aby se trošku ochladila, protože uvnitř bylo úděsné teplo. Zastavila se při okně a dívala se ven na zasněžené pozemky a přemýšlela jako už několikrát před tím, jaké by to bylo, kdyby byla v Nebelvíru. Po pěti minutách k ní přišel Sirius a otočil ji k sobě. Mluvil na ní, ale ona ho nevnímala. Koukala se do těch jeho krásných očích. Když jí políbil, tak byla tak překvapená, že se ani nebránila. K jejímu zděšení se jí to moc líbilo, ale věděla, že to musí zastavit. Odtáhla se od něj a s tichým: To jsi neměl dělat utekla. Když se vzpamatoval, tak se rozeběhl za ní ven z hradu až k bradavické bráně, ale neviděl. Vlastně ani netušil, kam běžela. Zkusil se podívat ještě do síně, kde probíhal ples, ale ani tam nebyla. Vzdal to, a tak si přisedl k ostatním, kteří vyzvídali, kde celou dobu byl. Když už ho ten výslech nebavil, tak se vydal na pozemky si pročistit hlavu. Po nějaké době si všiml, že u jezera někdo sedí. Ikdyž netušil, kdo to je, tak se k postavě vydal. Po chvilce v ní poznal Cath.

 

                                    ********

 Když polibek ukončila, tak se rozeběhla co nejdál. Místo, aby běžela ven, tak odbočila do chodby, která vedla na kolej. Když byla ve svém pokoji, tak si všimla, že vypadá tak, jako dříve. Šaty, jež měla dnes na sobě zmizely a místo nich se objevila její školní uniforma. Věděla, že teďka neusne, a tak se vydala k jezeru, kde se jí dobře přemýšlelo.

Seděla tam docela dlouho, když v tom si k ní někdo přisedl. Koukla na osobu, když v tom se zarazila. Vedle ní seděl ten, o které zrovna přemýšlela.

„Ahoj, co tu děláš?“ zeptal se jí Sirius.

„Nevím,jak ty, ale já zrovna přemýšlela. Spíš já tebe bych se měla zeptat, co tu děláš, protože holky tě na plese jistě postrádají“

„Já jsem vlastně taky přemýšlel.“

„Ty mi chceš tvrdit, že jsi přemýšlel? Jo promiň ty tuto činnost praktikuješ, když chceš nějakou dostat do postele co?“

„Nemáš o mě asi to nejlepší mínění co?“

„Zeptej se sám sebe, proč mám takové mínění“

„Hm. Něco mi stále vrtá ale hlavou. Proč se semnou bavíš?“

„Neměla bych?“

„Nikdy ses nebavila s nikým z naší party kromě Rema.“

„Nebavím se s tebou, protože tam je James. Proto se s tebou nebavím. A neptej se mě už na to. Prosím“ řekla mu a dál seděli v tichosti. Ticho přerušilo až přílet sovy, která Cath přinesla dopis. Převzala si jej a začetla se do něj. Během čtení se jí oči zalily slzami. Sirius si toho všimnul a tak ji objal. Evidentně na něco takového čekala, protože se rozvzlykala naplno. Rukou šáhnul po dopise, který mezitím upustil. Ikdyž věděl, že by se to nemělo, tak si dopis přečetl. Už věděl, co ji tak rozplakalo. Byl to dopis z ministerstva, které jí oznamovalo, že její kmotr je mrtvý. Když se trochu uklidnila, tak ji pomohl vstát a odvedl jí na ošetřovnu, kde ji nechal v péči madam Pomfreyové.

Poslední komentáře
19.08.2007 11:13:59: je to mooooooooooooooooooc krásný....už se těším na další kapitolkusmiley${1}
17.08.2007 15:14:53: krásný =o))
14.08.2007 20:43:46: dík holky, že se vám to líbí a kdy bude další, tak to netuším protože tedka mám trošku omezený příst...
13.08.2007 09:43:23: nádherná kapitolka Cath popelkou:-) zároveň smutný a romantický:-) prostě Blakes ve vší své kráse:-)...