Nebezpečné je věřit i nevěřit

Strážce lesa

4.kapitolka k SL

Jedna krátká kapitolka, ale za chvilku přibude další...tuto jsem už chtěla přidat ve středu, ale jaksi mi to nešlo no...

„Pane řediteli, přišel jsem vám říci, že v lese budou probíhat jisté rituály, takže nebudu ve škole. Chtěl jste to vědět, takže já jdu“ otočil se rychle vypochodoval z ředitelny. Byl tak rychle pryč, že ani neslyšel, jak mu ředitel něco říká.

 

V den, kdy se měl Harry vrátit z lesa měli přijet delegace z Kravalu a z Krásnohůlek, protože se měl konat turnaj tří kouzelníků. Když byli všichni, kromě Harryho v síni, tak Brumbál pronášel přivítací řeč. Dále seznámil studenty s pravidly a představil jim porotu. Když byla večeře v plném proudu, tak se dveře rozrazily a dovnitř vstoupil Harry se zraněným sokolem. Omluvil se za zpoždění a sednul si na kraj nehelvítského stolu. Cítil pohledy, které ho propalovali. Tušil, že chtějí vysvětlení,tak jim ho poskytnul. Naštěstí jim to stačilo.

Svých sousedů se zeptal, kdo jsou ti cizinci. K jeho velké smůle seděl vedle jedné strašně ukecané blondýny. Řekla mu o školách i o turnaji.

Když bylo na čase opustit hrad, tak se zvednul, jako že půjde. Bohužel ho zastavil Brumbál. Následoval ho tedy do ředitelny, kam po chvíli přišel Sirius, Snape a McGonagallová.

„Harry, rád bych tě požádal, aby jsi se neúčastnil toho turnaje“ vybafl to na něj ředitel.

„Tak to se nemusíte bát. Mám toho takhle dost. Škola, les, úkoly atd. Účastnit se nějakého stupidního turnaje je fakt to poslední, po čem toužím.“

„Takže se nepřihlásíš?“ ujišťoval se ředitel.

„Ne“ s tím odešel se svým sokolem do lesa, kde se chtěl pozorněji kouknout na zranění sokola, kterého našel u hradu.

………….

 

Lord Voldemort právě seděl na svém trůnu v místností, kam svolával své smrtijedy. Nyní se však žádná porada nekonala. Přemýšlel o tom, jak už konečně zvítězit. Jeho tok myšlenek přerušilo zaklepání. Hůlkou namířil na dveře, které se otevřeli. Lucius Malfoy došel s hlubokou poklonou ke svému mistrovi.

„Co ssse děje Luciusssi“ zasyčel

„Můj pane. Omlouvám se, že vás ruším, ale právě mi přišel dopis od mého syna. Chtěl by se vás zeptat, jestli se jakožto budoucí smrtijed přihlásit do turnaje tří kouzelníků“ řekl mu. Když se zmínil o části s turnajem, tak si všimnul, že si tím získal mistrovu plnou pozornost.

„Jaktože nevím o tom, že se ten turnaj koná? A ještě k tomu, že je v Bradavicích?“ zakřičel Voldy na “nebohého“ smrtijeda.

„J-Já myslel, že vám to řeklo ministerské spojky“ řekl mu opatrně.

„Tvým úkolem není myslet. Ukaž mi ten dopis“ vyžádal si jej. Když si ho četl, tak jeho výraz byl čím dál tím více rozzuřený.

„Jak je možné, že ten spratek žije?! Nejdříve osvobodí svého kmotříčka a přitom mě připraví o jednoho smrtijeda a teďka se vrátí! Spratek jeden!“ řval na celé sídlo. Jakmile smrtijedi nacházející se v sídle zaslechli rozzuřený hlas svého pána, tak se okamžitě přemístili pryč, aby to neschytali.

„Může se teda Draco přihlásit, můj pane?“zeptal se vyděšeně Lucius.

„Ano“ zařval, ale pak se mu na tváři objevil úšklebek. „Nebo ne. Tvůj synáček nepřihlásí sebe, ale Pottera. Pokus se pamatuji, tak v tomto turnaji šampióni umírali. Napiš mu, ať ho přihlásí. Je to jeho první úkol“ zasyčel.

„Jistě pane. Rád mu to napíši“ řekl Lucius a s poklonou vykráčel ze sálu.

„Ještě se tedy setkáme Harry Pottere“ řekl si a zasmál se svým zlověstným smíchem plným radosti z nového plánu.

 

………………

 

Velká síň byla plná vzrušení(Ne tak, jak to myslíte vy =). A proč by taky ne? Vždyť dneska se vyberou tři šampioni. Studenti Bradavic vsázeli na to, z jaké koleje bude a kdo to bude. Výběr měli značně zjednodušený, protože věděli o všech, kteří se přihlásili. Opravdu ale o všech?

„Dobrý večer. Dnes ohnivý pohár vybere tři šampiony“ jakmile do dořekl, tak z ohnivého poháru vyšlehl červený jazyk s kouskem pergamenu. Za Kruval to byl Todor Živkov a za Krásnohůlky to byl Charles de Ganlle. Pak Brumbál zachytil poslední papírek. Nastalo ticho. Brumbál třeštil oči. Vzpamatoval se až když si McGonagallová odkašlala.

„Ach, omlouvám se. Posledním šampiónem se stal Harry Potter.“

Všichni se koukli jeho směrem. Jakmile zaslechl Harry své jméno, tak se rozkašlal, protože zrovna upíjel ze svého pohárku. Překvapeně se kouknul na Brumbála a na ostatní učitele, jež se účastnili “dýchánku“ v ředitelně před dvěma dny. Když si všimnul pokynutí, tak si uvědomil, že by se měl připojit k ostatním.

Když čekal dobrých deset minut se svými soupeři, tak tam přišli členové poroty a Minerva se Siriusem. Jakmile zahlédnul Brumbála, tak se k němu přiřítil a chytl ho za hábit.

„Jasně jsem řekl, že se toho stupidního turnaje účastnit nechci, tak jak je možné, že mě ta věc vybrala?!! Ne. Já čekám!!“ křičel na něj. Ostatní na něho koukali jako na blázna.

„Myslím si, že někdo hodil tvé jméno do poháru. Bohužel se turnaje musíš účastnit.“

„Takže máme tři šampiony. O prvním úkolu vám nic neřekneme,  protože se tak ukáže vaše statečnost. Postavit se tváří v tvář nebezpečí je velice důležitá a individuální. První úkol se uskuteční za dva týdny v sobotu“ oznámil jim Skrk.

„Fajn. Upozorňuji vás, že se do prvního úkolu neukážu“ oznámil jakoby nic Harry a rozeběhl se pryč z místnosti.

Jak slíbil, tak se neukázal, z čehož byl Sirius na prášky. Neustále mu psal dopisy, ale dopisy se mu vracely zpátky neotevřené.

Poslední komentáře
29.09.2007 14:13:00: Tahle povídka je zajímavá a mě se líbí.Byla jsem proto moc ráda ,že se tady objevila další kapitola ...