Nebezpečné je věřit i nevěřit

Strážce lesa

5.kapitolka k SL

a je tu další =)

……………

 

Zrovna si hrál s vlčátky, když si před něj snesla sova s dopisem od jeho kmotra. Nikdy se nezatěžoval otvírat dopisy, ikdyž už porozuměl tomu, co se tam psalo. Stačilo se zeptat sovy, co tam její majitel napsal.

Ač si to nechtěl přiznat, tak byl hrozně nervózní. Dva dny před soutěží cítil, že mu něco uniká. Nakonec se zeptal ptactva, jestli o něčem neobvyklém neví. Ti mu prozradili, že kousek za okrajem lesa jsou lidi a mají sebou draky. Strážce už o dracích slyšel, ale ještě nikdy je neviděl. Proto si vzal svůj plášť a vydal se na místo, kde měli být. Když se přiblížil, tak spatřil tři draky. Jeden byl stříbřitě modrý s dlouhými špičatými rohy, druhý byl červený drak, který měl kolem tlamy podivnou obrubu tenkých zlatých trnů. A nakonec tam byl ještě černý drak s temně červenýma očima a na ocase se mu vyjímaly nepravidelné bronzově zbarvené trny. Když si doprohlížel draky, tak si všimnul kouzelníků, kteří se blížili ke zmítajícímu drakovi, s napřaženýma hůlkami. Už-už se chystali vyřknout kouzlo, když v tom se ozval Strážcův výkřik slova ne. Pomalu se k nim blížil. Chtěli ho zastavit, aby se mu nic nestalo, když v tom jim hůlky vypadli z rukou a poté byli svázáni. S děsem se koukali na osobu v bílém plášti, která šla na jistou smrt a oni nemohli nic dělat.

Černý drak zahlédl kousek od sebe pohyb něčeho bílého, a tak se na to kouknul, ale nic neuděl. Strážce došel až k drakovi a pokleknul před ním. To dračici překvapilo. Pak začala cítit takový pocit, který ji dával najevo, že by mu neměla nic udělat. Sklopila svou hlavu tak, že se koukala Strážci do očí. Viděl v nich strach. Pomalu zvednul ruku a začal dračici hladit po hlavě a přitom ji uklidňoval. „Nemusíš se mě bát. Nechci ti ublížit,“ pak dračice vydala zvuk, kterého se kouzelníci lekli. „Postarám se o to, aby se jim nic nestalo. Musíš mít za sebou těžký den, tak si odpočiň a těmhle,-“ ukázal na přítomné „-neubližte“ dořekl. Pak vstal a dračice si lehla a během chvilky usnula. Strážce mávnul hůlkou a kouzelníci byli osvobozeni.

„Počkejte“ zavolal jeden z nich, když viděl, že je na odchodu. Otočil se tedy a vyčkával. „Nechcete se k nám připojit?“ zeptal se nesměle. Tak tedy Strážce pokrčil rameny ve znak, mi to je jedno a vydal se za neznámým k ohni. „Jmenuji se Charles Weasly“ ozval se neznámý. Po něm se mu představili i ostatní a čekali až se jim představí on.

„Já jsem Strážce lesa a nějakou dobu také Harry Potter“ řekl jim.

„Jaktože ti nic neudělala?“ zeptal se jeden na to, co je všechny tak moc zajímalo.

„Jsem Strážce. Je na mém území a tím pádem mi nemůže ublížit“

„Teda“ hvízdnul muž ve středních letech, který se představil jako John. Pak mu něco docvaklo. „Moment. Nejsi náhodou jeden ze šampiónů?!“

„Jsem, ale nedobrovolně.“

„Ale to bys o nich neměl vědět a vůbec co děláš takhle pozdě venku“ ozval se Mark.

„Řekněme, že mám jiný školní řád než ostatní. A o těch dracích bych se to stejně dozvěděl, kdybych byl na hradě. Sbohem. Musím jít“ rozloučil se s nima rychle. Pak ještě na ně houknul: „Neříkejte jim, že jste mě viděli.“

„Musím říci,  že je to zajímavý kluk“ ozval se Charly.

 

……….

Den prvního úkolu

Všichni šampioni si ve stanu za přítomnosti porotců vybírali ze sáčku “své“ dráčky. Jako poslední si bral Harry. Byl šťastný, protože na něj zbyla “jeho“ černá kráska.

Ve stanu zůstal poslední. Slyšel řev draků a taky studentů. Pak ale zaslechl své jméno, a tak vylezl ze stanu.

„A nyní nám přišel pan Potter, který si vybral maďarského trnoocasého draka. No, uvidíme, jak si tento chlapec poradí, když do školy nastoupil letos a navíc se spožděním.“ Harry se nad monologem komentátora jenom ušklíbl. ´Ti ukážu, jak se s tím vypořádám´přelétlo mu v hlavě. Ladně přeskočil hrazení a namířil si to rovnou k dračici. Slyšel jak profesoři, ale hlavně jeho kmotr křičí na kouzelníky z dračí rezervace, aby něco udělali. Ti však stále stáli na svém místě.

Jako přede dvěma dny došel k dračici a kleknul si před ní. Ta na znak pokory sklopila hlavu a pak se otočila ke svým vejcím. Když se otočila, tak si diváci všimli, že dračice drží zlaté vejce, které měli získat ve své tlamě. Poté jej dala Harrymu do nastavených rukou. Ten ji pohladil a pak jí dal letmý polibek na čumák. Dračice zvedla hlavu k nebesům a vypustila takový mocný oheň, že přihlížející sebou cukli.

Harry se otočil na porotce. Ti na něj koukali “s čelistmi na podlaze“ a vlastně nebyli jediní.

„No-no, t-tak t-to jsem ještě neviděl“ vykoktal Pytloun. „Pan Potter získal své vejce během necelé minuty. Prošel bez úhony a vejcím se nic nestalo. Myslím, že se porotci shodnou, že si tento mladý muž zaslouží plný počet bodů ode všech.“ Na potvrzení svých slov mu všichni stále v šoku přikývli. „Takže na prvním místě je jednoznačně pan Potter. Na druhém pan Živkov a na třetím pan de Taille. Ve vašich vejcích je ukryt klíč k dalšímu úkolu“ řekl. Jelikož je Harry zvědavost sama, tak to vejce hnedka otevřel. Všichni si okamžitě zakryli uši a koukali se na něj, aby to zavřel. Když k němu přispěchal Skrk,tak to vejce zavřel. Pak ho hodil Skrkovi a chtěl odejít, ale byl zastaven.

„Pane Pottere. V tom vejci je nápověda. Měl by jste toho využít“

„Já jsem ji už využil pane“

„Prosím?“

„Ano. Už vím, co je druhým úkolem. To vejce si nechte na památku.“ Než stačil někdo něco říci, tak opět zmizel v lese.

 

……….

Vánoce strávil Harry se svým kmotrem a jeho kamarádem Remusem Lupinem. Rád by prázdniny strávil i s Ginny, ale bohužel jela domů.

Už si zvyknul, že přes den je Harry Potterem a po škole je Strážce. V novinách se o něm psalo často, jako o útocích Lorda Voldemorta. Obětích neustále přibývalo, proto se učil. Sirius mu dokonce jednou řekl, že učitelé říkají, že za těch pár měsíců se z něj stal nejchytřejší student.

 

……….

Druhý úkol stihnul jen tak tak. Jemu osobně byl celý turnaj volný, ale chtěl udělat radost Ginny a Siriusovi. Nakonec i tento úkol zvládnul, protože se pozeptal pár vodních živočichů na cestu a ve městě vodních lidí si vzal Siriuse. Přemýšlel, proč nevybrali jeho dívku, ale pak mu došlo, že o jejich vztahu nikdo neví. Na břehu ho osušil jeho kmotra kouzlem a společně čekali na zbylé dva šampiony. Těsně před koncem uplynutí časomíry se oba vynořili si se svýma blízkýma. Jak zjistil, tak body všem přibyly, ale pořadí se nezměnilo. Teďko zbýval už jenom poslední úkol, který se uskuteční za dva měsíce. V červnu.

Mezitím si Harry užíval volna, které měl se svou přítelkyní. Stále svůj vztah skrývali, aby se o tom nepsalo v novinách. A navíc to mělo své kouzlo. Scházeli plni strachu, kdy je někdo objeví a vše vyjde najevo. Nikdo však na to, že se ti dva scházejí nepřišel. Dívky totiž stále uháněli kluky z jiných škol a kluci zase holky.

Poslední komentáře
02.06.2008 11:38:37: nevím, jak se to stalo, ale já vám vůbec nepoděkovala za komenty u této kapči...stydím se za sebe......
31.05.2008 18:44:00: Pěkný, těšim se na třetí úkol...:)
24.04.2008 11:28:40: Prosím přidej další kapitolu.
03.04.2008 17:47:41: skvělí kdy bude další kapitola