Nebezpečné je věřit i nevěřit

Strážce lesa

Epilog-SL

Tak a je tu konec Strážce lesa. Původně jsem ji chtěla přidat v pátek, ale nebyla dopsaná a já pak šla pařit  a v sobotu jsem se z toho vzpamatovávala, takže ji dávám dnes.
Zrovna jsem se koukala, kdy jsem dala prolog k této povídce a shodou okolností to je dneska(a upozorňuji, že jsem to neplánovala).
Doba napsání této povídky: 29.6.2007-29.6.2008

Školní rok skončil a tato povídka také, však nebuďte smutní, teď k dalším povídkám se dostanu.
A jako další mám v plánu kapču k OSN. Jelikož i ta se blíží do finále. Pak už zbyde jenom J.B. a Bílá paní. Asi se divíte, proč vám to tu píši. Je to prosté. Toto jsou moje poslední prázdniny na střední škole a to znamená, že budu dělat maturitu, takže budu mít ještě méně času. Proto si myslím, že mi bude jedna povídka na psaní v tom období stačit a proto se budu snažit psát teď  co nejvíce. Toď asi vše.
                                                                                                 Blackes 

PS:Ještě bych vás chtěla upozornit, že je to takové divné ju?
PPS: Přeji všem krásné prázdniny a užívejte si jich naplno

Třetí úkol

 

Harry se dostavil na famfrpálové hřiště, kde měl probíhat poslední úkol soutěže.

Brumbál si pozval všechny tři šampióny k sobě a řekl jim vše o tom, jak bude tento úkol probíhat.

Jakmile Harry jako první vstoupil do bludiště, tak se za ním uzavřel živý plot. Než aby používal hůlku na kouzla, tak si přivolal z lesa hejno světlušek, které mu nejenom svítili na cestu, ale také sem tam nějaká odlétla, aby ho informala, co ho čeká v další uličce čeká, a tak se mohl vyvarovat různým kouzlům. Samozřejmě byla vyslaná i jedna světluška, která měla objevit nejkratší a také nejsnazší cestu pro Strážce k poháru. Někdo by to mohl nazvat podvodem, ale on to označoval jako využití všech schopností k dosažení cíle, který mu byl zadán.

Když se vrátila jeho světluška, tak se vydal přímou cestou  k poháru. Cestou potkal několik kouzelných tvorů, ale s tím neměl nejmenší problémy se dostat do středu bludiště. Je teda pravda, že cestou narazil na několik kouzel. Jako první ho zastihla mlha. Když do ní vstoupil, tak se ocitl vzhůru nohama. Velmi příjemný pocit to tedy nebyl. Rozhodl se tedy zkusit udělat další krok, který se vyplatil. Hned, jak se pohnul, tak se všechno vrátilo do normálu. Další v pořadí na něj čekalo bahno a nebylo ho málo. Jelikož nešlo odstranit žádným způsobem, který znal, tak mu zbývalo se jím přebrodit. Po několika minutovém brodění ho to už štvalo, ale musel se brodit dále.Dokonce začal i  nadávat a jelikož tam bylo použito kouzlo na zesílení hlasu, tak ho slyšeli i diváci na kraji bludiště. Když už byl konečně venku z toho „proklatého bahna“, tak pokračoval dál ve  své cestě. Po několika minutách dorazil až ke zlatému poháru. Jakmile se ho dotknul, tak byl s pohárem vynesen do vzduchu. Z poháru začaly vylétat rachejtle, které nad jeho hlavou vytvořili nápis: Bradavický šampión vyhrál!! a hned po něm se objevilo Harry James Potter. Jakmile ohňostroj skončil, tak se snesl na trávník, jelikož už bludiště zmizelo. Viděl, jak se k němu blíží několik lidí, které zná, ale než se k němu dostali, tak se ozval obrovský výbuch a nastal zmatek.

 

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°diváci°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Všichni diváci byli napnutí jako k šandy. Soutěžící už byli mimo jejich zrak patnáct minut, když uslyšeli něčí naštvaný hlas.

„Se na to můžu vykašlat, kterého debila napadlo sem dát bahno? Až se mi dostane do rukou, tak mu přísahám něco udělám“ všichni diváci se smáli, protože to bylo zábavné a hlavně v něm poznali bradavického šampióna. „Doprdele. Že mě to nenapadlo dříve. To byl určitě Brumbál. Až se odsud dostanu, tak pošlu do hradu mého přítele Aragoga a ten si udělá z té jeho školy hnízdo. Jo, to bude skvělá pomsta. To mi připomíná, že by to chtělo vymyslet i něco za to, že sem se musel účastnit téhle stupidní hry.“ Pak už nic neříkal, takže se diváci mohli rozesmát naplno. Nejvíce se asi smál Sirius s Remusem. Když se kouknuli na ředitele, tak bylo poznat, že se také baví. „Konečně“ ozvalo se a to už bylo všem jasné, že se mu podařilo zdolat ono bahno. „ No ty vole, to byla ale fuška“ Pět minut po tomto výroku bylo vidět ohňostroj, což znamenalo, že někdo vyhrál. Otázkou ale zbývalo, kdo? Chvilku na to se objevil nápis. Bradavice propukli v jásot. Když bludiště zmizelo, tak se vítězova rodina a přátelé k němu rozeběhli. Jenže v tom se ozvala rána a nastal zmatek.

 

 

Harry se otočil směrem k místu, odkad se ozval výbuch, tedy k hlavní bráně. Odtamtud se začala hrnout na pozemky armáda zla. Kouzelníci dobra si uvědomili, že dneska se rozhodne ovšem.

Dobro a zlo se postavilo naproti sobě v několika řadách. Mezi nima byl volný prostor(asi tak padesát metrů). Harry věděl, co ho čeká, a tak se začal prodírat směrem dopředu. Tam se ho sice snažili zastavit, ale nepodařilo se jim to, a tak pokračoval dál, směrem k armádě zla ve svém bílém plášti. To si ale všimli, že z řad vystoupil i Voldemort a vydal se naproti svému sokovi ve svém černém plášti. Vprostřed se zastavili naproti sobě a měřili se proti.

„Tak to ty jsi ta údajná záchrana Anglie?“ řekl posměšně Voldy.

„A to ty si ten, kdo ji má zničit?“oplatil mu to.

„Dnes změříme své síly“ řekl LV(Lord Voldemort ju?)

„Já vím. A zvítězí jenom jeden z nás“

„A to budu já“

„Nějakom si věříš ne?“

„Vidím to, co vidím. Já mám armádu a ty jenom pár ubohých kouzelníků“

„Vidíš jenom to, co chceš vidět“

„Vyhraju“

„Nevyhraješ.“ „Vyhraju“

„Tak konec tlachání. Jdeme na to“ s tím se s LV poklonili. Když pomalu od sebe odcházeli, tak na něj Harry přes rameno křiknul. „Ať vyhraje ten nejlepší“…Harry pomalu došel ke svým spolubojovníkům, kteří ostražitě pozorovali smrtijedy a spol.

„Popovídali jste si?“ zeptal se  ho jeho kmotr naštvaně.

„A víš že i jo? Tak začneme ne?“

„Proč mi? Ať si začnou oni!“ vykřiknul někdo za ním.

„To nepůjde. Znáte šachy?“

„Samozřejmě, ale co to má s tím společného?“

„Hodně,protože bílé začínají pánové“ oznámil jim. Podíval se na Voldemorta a čekal až mu kývne. Když spatřil jeho kývnutí, tak vytáhnul z pod svého pláště roh, o kterém nikdo nevěděl, že jej vlastní. Silně na něj zatroubil do všech světových stran. Nikdo nevěděl, co to má znamenat, a tak jim nezbývalo nic jiného než počkat. Během chvilky se z lesa vynořila všechna zvířata a v jejich čele stáli kentauři. Přišli na svolání svého Strážce, jehož úkolem je chránit a oni zase musí chránit jeho.

Voldemort zvedl ruku a mávnul s ní směrem od zla k dobru. Vyčkávali. Nevěděli, co má v plánu, ale během okamžiku se to měli dozvědět.

Na obloze se objevil temně černý drak, který mířil právě k nim( k dobru). Jakmile však přiletěl blíže k nim, tak se snesl na zem a přicupital k Strážci. Drak sice nevěděl, co to má znamenat, ale v podvědomí tušil, že tuto osobu má chránit. Jakmile docupkal k němu, tak se mu podíval do očí a pochopil. Vše bylo dáno přírodou. Voldemort zuřil, že přišel o svou nejlepší zbraň, ale jelikož jich má spousty, tak se uklidnil. Poslal proti nim mozkomory a nemrtvé. Z řad dobra se na ně vyřítilo několik patronů, které jeho mozkomory zahubili popř. postrašili tak, že se dali na úprk. Ještě mu zbývali nemrtví, ale i o ty brzy přišel, když na ně Strážce vyslal draka a spolu s ním na ně zaútočila i ohňová kouzla od kouzelníků. Nyní už mu zbyli smrtijedi. Teď už to bude boj kouzelníků a zvířat. Boj na blízkou, téměř žádnou vzdálenost. Spolu se Strážcem dal LV pokyn a všichni kouzelníci se proti sobě rozeběhli a metali proti sobě kouzla. Na louce zářily paprsky všech možných barev. Sem tam se objevily i šípy od kentaurů a oheň od draka. Boj byl vyrovnaný. Nikdo nevěděl, jak to všechno dopadne. Až na osud( a mě =). Po nějaké době bylo již znát, která strana má navrch. Strana dobra. Smrtijedů stále ubývalo a Voldemort si to uvědomoval. Proto se snažil utéci a vrátit se zpět, až si vybuduje novou, větší a silnější armádu zla. Jeho plán byl však zmařen.

„Někam jdeš? A to se ani nerozloučíš?“ ozvalo se za ním. Bleskově se otočil a tam stál on. Jeho sok. Bez meškání na něj začal pálit kouzla tak rychle, že neměl šanci se bránit. Ani nemohl, když většinu z nich neznal. Přeci jenom se učil kouzla pouze jenom rok. Když měl Strážce chvilku času na oddych, tak v myšlenkách povolal draka. Voldemort se ale zase vzpamatoval a začal pálit další sérii kouzel. Chtěl ho zabít tak moc, že si samým soustředěním nevšiml ani přilétajícího draka. Na Strážcům pokyn vychrlil oheň na Voldemorta, kterého tam mocný plamen sežehl a zabil. Byl konec. Dobro vyhrálo. Pochytali se zbylí smrtijedi, kteří byli odvezeni do Azkabanu. Byli povoláni lékouzelníci od Sv. Munga, aby vyléčili ty, kteří mají šanci.

Strážce se tak procházel po bojišti a hledal kouzelníky, kteří by potřebovali ošetřit. Naštěstí byl Sirius i Remus v pořádku a jeho Ginny v úkrytu s dalšími dětmi. Teda aspoň si to myslel, protože na ni po pár metrech narazil. Ležela na zemi a v očích prázdný výraz. Harry u ní padl na kolena a rozbrečel se. Přitáhl si ji do své náruče, houpal se s ní a přitom plakal. Ostatní přeživší kouzelníci si ho všimli a přišli k němu.

„Proč? Ginny, lásko má, proč si nešla s ostatníma do úkrytu? Proč? Proč si mě tady nechala sama?“ říkal neustále dokola. Ostatní, když se vzpamatovali z toho šoku, tak jim došlo, že spolu chodili a teď ji on ztratil.  „PROČ!!!!!“ zařval tak hlasitě, až ostatní nadskočili. V tom se ale Ginnino tělo začalo vznášet do vzduchu. Kolem těla se objevila zelená záře, která se mísila s červenou. Pak se tělo dostalo do polohy, kdy jakoby stála. V tom ale otevřela oči a nikdo nevěřil tomu, co vidí.

„Miluji tě Harry Jamesi Pottere, Strážce lesa“ řekla a pak se záře zvětšila na tolik, že si museli zakrýt oči, aby neoslepli. Když záře polevila, tak na tom místě byla už jenom hvězda, která se přidala na obloze k ostatním. K ostatním duším, které by za lásku položili život a přitom měli dobré srdce. Přidala se k Harryho rodičům a brzy se přidá i on. Její láska.

 

 

 

 

                                                         THE END

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Poslední komentáře
09.07.2011 21:35:50: Další velice působivá povídka z té kolekce :) Měla jsi to pěkně rozvržené a i dobře sepsané, že to b...
15.05.2009 17:39:30: varne dobrysmiley${1}
26.10.2008 17:54:10: velmi pěkná a originální povídka smiley${1}
15.07.2008 16:44:14: Čágos, chtěly jsme se tě upozornit na blížící se sraz v Prostějově. Konkrétní datum je 26.7.2008. B...