Nebezpečné je věřit i nevěřit

Život v Azkabanu-Cissy&Blackes

3.kapitola

Sírius zamyšleně sledoval krev, která mu stékala po ruce. Jen se ušklíbl a začal trénovat přeměnu v psa. Samozřejmě, vždy došel až ke mřížím, kde se pozorně rozhlédl kolem a zjišťoval, jestli tam náhodou někdo nejde. Když se ujistil, že se neblíží žádná hrozba, tak šel opět do temnější části kobky a zkoušel se přeměnit. Bez úspěchu.
Takhle to už cvičil několik měsíců a pořád nic! Už začal ztrácet naději, že svůj slib, který si dal, vůbec dodrží.
Už to vzdal, ale jednu noc se mu zdál zvláštní sen.

Černý pes podobný smrtonošovi se proháněl po louce a šťastně štěkal. To by ovšem nebylo nic divného, kdyby v dálce neslyšel jelena a vlkodlaka. Rychle se opět rozběhl tím směrem a skotačivě skočil po jelenovi, dvanácterákovi, která se na něj jen pobaveně podíval, ale do jeho hrátek se nezapojoval. Přece jenom, oko svému kamarádovi vypíchnout nechtěl. A to už se mu několikrát málem podařilo. Bylo mu naprosto jasné, že mu bylo souzeno velice nepraktické zvíře. No, jak se asi takový jelen mohl nenápadně „plížit“ po lese, aby ho nikdo neslyšel a neviděl? To vlkodlak a pes neměli problém. Ti se skrčili a nebylo je vidět. Ovšem, když se skrčil dvanácterák, musel mít na paroží několik větviček, aby mohl vypadat jako stromek nebo keřík. Za tohle si ho taky Sírius a překvapivě i Remus dobírali. Studenti se za nimi obraceli, když Tichošlápek a Náměsíčník volali na Jamese Pottera: Pojď už, ty větvičko naše; nebo - tak honem, keříku… James to nenáviděl, ale na druhou stranu se mu to líbilo. Takových rozporuplných pocitů byl plný…
Ale vraťme se zpět ke snu…J
Černý pes skotačil kolem jelena a vlkodlaka, který po něm naoko naštvaně skočil, ale zmrznul v půli pohybu.
Někdo se k nim blížil.
Všichni rychle naklusali do lesa, kde si jelen lehl za keřík. Vedle něj se povalil vlkodlak a vedle vlkodlaka pes. Kolem nich se právě prohánělo stádo kentaurů.
Až dvě minuty po tom, co stádo zmizelo, k nim doběhla krysa, která vypadala, že mele z posledního.
Jelen naprosto jasně naznačil psovi i vlkodlakovi, že je načase se vrátit do jejich skrýše. To také udělali.
Proplížili se pod vrbou mlátičkou a rychle klusali tím tunelem.
V chroptící chýši skočil pes na postel s nebesy, vlkodlak ho napodobil a jelen se pohodlně rozvalil na kožešině, která ležela na zemi.
Takhle tam zůstali až do rána, kdy se z vlkodlaka stal jejich dobrý kamarád Remus Lupin. V tu chvíli se proměnili i ostatní. James se usmál na všechny okolo.
„Jdeme zpět, aby nás nehledali. Víte, že jisté šťouraly v naší společence opravdu zajímá, kam mizíme,“ Sírius se začal smát.
„No jo, Jamesi. Aby náhodou Evansová nepřišla na to, s kým běháš po nocích, co? S vlkodlakem a psem,“ Sírius se na Jamese provokativně šklebil.
„A krysou, nezapomeň na krysu, Sirie,“ smál se Remus. Jeho dva kamarádi si všimli, jak je jejich kámoš unavený.
„Reme, chceš si odpočinout? Necháme tě tady, ať se prospíš…“
„Ne, to je dobrý, Jamie, já dojdu. Schrupnu si v ložnici,“ usmál se na ně a zvedl se z postele….

Sírius se probudil. Co ho ale zmátlo, bylo, že cítil v puse chlupy. Probudil se a došlo mu to!! Dokázal se přeměnit!! V příštím okamžiku ovšem slyšel kroky, tak se rychle přeměnil zpět do své lidské podoby. Byl šťastný. Po dlouhé době, po několika měsících, našel opět smysl života.
Teď už jenom utéct z Azkabanu a bude to v pohodě, pomyslel si.

Od té doby Sírius stále zkoušel přeměnu, protože se, hlavně ze začátku, přeměňoval rychlostí slimáka.
Teď už mu to šlo ovšem bez problémů do několika sekund. Jednou dokonce trhl rekord a přeměnil se v rekordním čase - do dvou sekund byl psem a do dalších dvou sekund byl opět člověk.

A měsíce plynuly… po roce a půl od vánoc se vyskytla příležitost k tomu, aby mohl utéct. Musel jen čekat… na správnou chvíli. A to byla chvíle, když mu přinesli jídlo k večeři. Přinesli to mozkomoři.
I na psa dýchal v tuhle chvíli velice zrychleně. Bilo mu srdce. Chlupy na zádech se mu zježily. Sirius cítil, jak se okolní vzduch ochladil. Mozkomor se blížil. Sirius vyčkával… otevíraly se dveře a on proběhl…

                                                 

                    KONEC!!!!                    

Poslední komentáře
09.07.2011 22:24:36: naopak tahle povídka by si zasloužila eště alespoň o jednu kapitolku víc, třeba podrobnější popis út...